Do budżetu obywatelskiego zgłoszony został projekt zakładający utworzenie kontraruchu na 29 ulicach w Łodzi. Jedna z nich cały czas czeka na realizację

Do głosowania budżetu obywatelskiego w 2014 zgłoszonych zostało 29 ulic (kliknij po szczegóły) na których zaproponowano wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Wniosek przeszedł weryfikację a w głosowaniu uzyskał poparcie 7429 osób. Licząc na dobrą współpracę i z chęci przyspieszanie całego procesu, wykonaliśmy we własnym zakresie organizacje ruchu dla wszystkich 29 ulic i nieodpłatnie przekazaliśmy Zarządowi Dróg i Transportu. W maju 2015 roku rozpoczęło się realizowanie projektu (kliknij). Ale nie na ul. Skorupki pomiędzy ul. Piotrkowską a ul. Kostki. 

Oto przekazany do ZDiT projekt organizacji ruchu zakładający zamontowanie 4 znaków drogowych w tym 3 tabliczek "nie dotyczy rowerów". Prawda że skomplikowane?Skorupki VIII 2015

W międzyczasie sama ulica uległa modernizacji, wymieniono nawierzchnię, nasadzono drzewa i krzewy. Na wszystko (300 metrów ulicy) wydano 4,4 mln zł, ale brak mozliwości jazdy rowerem w kierunku ul. Piotrkowskiej pozostał. Cały czas czekamy!

Skorupki czeka

Aktualizacja 3 czerwca 2020

Ogłoszenie wyników BO ogłoszono 15 października 2014 (2058 dni = 5 lat, 7 miesięcy i 19 dni temu), a realizacja powinna nastąpić do 31 grudnia 2015 (1616 dni co stanowi 4 lata, 5 miesięcy i 3 dni temu).
Na wyjeździe ul. Skorpuki jeszcze nie ma tabliczki "nie dotyczy rowerów" pod znakiem D-3 (ulica jednokierunkowa) ale jest już coś na kształt pasa ruchu, choć jest tam także znak sierżanta rowerowego. 
SkorupkiSluza
SkorupkiSluzaWyjazd

SkorupkiPiotrkowskaPojekt

Na skrzyżowaniu Skorupki i Kostki (na zachodniej stronie placu Katedralnego) także pojawiło się oznakowanie poziome. Pionowe jest tam od dawna.  
SkorupkiKostki

SkorupkiKostkiPojekt

Natomiast na skrzyżowaniu ul. Kostki i ul. Piotrkowskiej pojawiła się coś na kształt "śluzy"/"pasa ruchu" 
KostkiWyjazd

Choć tu także zastosowano znaki sierżanta rowerowego. Liczymy jednak że kierowcy nie będą mieli wątpliwości, i nie będą zaskoczeni widokiem rowerzysty jadącego w przeciwnym kierunku. 
KostkiSluza

Oznakowanie odbiega od przepisów prawa, ale jest chyba dość czytelne dla wszystkich. 

KostkiPiotrkowskaPojekt

5 czerwca 2020 
Ukończono  - zobacz (klknij)

{hb}