Pas ruchu dla rowerów umożliwiający jazdę rowerem także w przeciwną stronę do ruchu ogólnego (tzw. Kontrapas) pojawił się po wielu przebojach wzdłuż ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Jednak w listopadzie 2018 zniknął w trakcie prac ziemnych

Wymalowanie kontrapasa zawdzięczamy mieszkańcom, którzy poparli nasz wniosek w budżecie obywatelskim. Jednak na jego realizację przyszło nam czekać dwa lata i w końcu w 2017 roku mogliśmy korzystać z możliwości jazdy tą ulicą w stronę zachodnią. Perypetie z malowaniem i projektem opisaliśmy w osobnym artykule (kliknij aby przeczytać)

Tymczasem w listopadzie 2018 rozkopano cała ulicę dokładnie w miejscu gdzie był kontrapas. Zatem cała wymalowana linia została rozebrana wraz z podłożem. Od początku apelowaliśmy do zarządcy drogi, aby upomniał wykonawcę prac o konieczność uregulowania jeżdżenia tamtędy rowerem (zgodnie ze znakami pionowymi, których nawet na moment nie zasłonięto).

Prace ziemne nie trwały długo. Przeszła zima, zatem warunki atmosferyczne pozwalały na wymalowanie pasa. Ale nic się nie zmeiniało. Zaczęliśmy słać zawiadomienia do ZDiT celem otrzymania informacji o przyczyczach braku odmalowania znaków poziomych stałej organizacji ruchu. 

Sklodowskiej Curie brak pasa

Minął marzec, nadszedł maj i znowu się upomnieliśmy. ZDiT cały czas twierdził, że nie może bo to wykonawca prac powinien odmalować... 
W czerwcu wykonawca prac pojawił się z farbą i odmalował... 
Sklodowskiej Curie czerwiec 2019Same brakujące fragmenty przejść dla pieszych. Kontrapasa cały czas brakuje.

AKTUALIZACJA 
25 czerwca 2019 podczas posiedzenia Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uzyskaliśmy informację, że wykonawca zobowiązał się do odmalowania także kontrapasa do końca miesiąca.

2 licpa rozpoczęto odmalowywanie kontrapsa 
Sklodowskiej Curie lipiec2019 

Sklodowskiej Curie lipiec 2019

{hb}