Na styku parków Helenów i Ocalałych w 2013 roku z budżetu rowerowego wykonano przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Dzisiaj ZDiT zniszczył tę inwestycję i utrudnił życie rowerzystom 

W 2013 roku przy ul. Źródłowej na połączeniu parku Helenów z parkiem Ocalałych zaprojektowano przejazd rowerowy o szerokości 2,5 m pokryty masą plastyczną chemoutwardzalną w kolorze czerwonym na połączeniu 2 tras rowerowych. Ze względu na ograniczoną widoczność w celu spowolnienia nadjeżdżających aut zaprojektowano wyniesie projektowanego przejazdu oraz istniejącego przejścia dla pieszych do poziomu chodnika to jest o 10 cm w górę.

Dokumentacja projektowa tego przejazdu z 2013 r

Pod koniec 2013 prace dobiegły końca i całość wyglądała w ten sposób 
Grudzień 2013

Dzisiaj miejsce to wygląda w ten sposób 

Zebra przejścia dla pieszych zajmuje całą szerokość

Dlatego zwracamy się do Zarządu Dróg i Transportu z prośbą o wyjaśnienia, dlaczego inwestycja sfinansowana z budżetu rowerowego, mająca posłużyć rowerzystom w bezpieczniejszym i komfortowym przemieszczaniu się pomiędzy parkami, została w ten sposób zniszczona? 
Taka sytuacja będzie wpływać na nieprawidłowe zachowania rowerzystów - jeżdżących po zebrze, a jednocześnie utrudniająca legalne przedostawanie się pomiędzy parkami! 
Domagamy się przywrócenia pierwotnej organizacji ruchu w tym miejscu!

Aktualizacja 
16 czerwca 2016

{hb}