Dzisiaj ogłoszono wyniki tegorocznego głosowania Budżetu Obywatelskiego. Nasz projekt zyskał ogromne poparcie i będzie realizowany w 2016 roku

W Łodzi szykuje się spektakularna zmiana, której efekty mają szansę odczuć naprawdę wszyscy mieszkańcy Łodzi poruszający się rowerami. Ten, plus dwa inne projekty, które wygrały głosowanie mają szansę przyspieszyć rowerowe zmiany w naszym mieście! 

Najbardziej znaczącym jest projekt zmiany organizacji ruchu na 35 km ulicach w Łodzi. Na wszystkich zaplanowano coś rowerowego. 

Dziekujemy każdemu za każdy jego głos poparcia.

Projekt - L0002 - "Miejsce roweru jest na jezdni – pasy rowerowe" to:
- W sumie 35 km łódzkich ulic. W tym 28,5 km pasów ruchu dla rowerów.
- Bez zmniejszania liczby pasów ruchu!
- Bez likwidowania miejsc parkingowych! A nawet dodatkowe miejsca dla kierowców.
- Poprawienie bezpieczeństwa!
- Wyposażenie ulic w tak zwane "sierżanty rowerowe" przypominające kierowcom o pozostawieniu miejsca rowerzystom, a rowerzystom że jeździ się po jezdni 

Ulice, które zmienią się na bardziej rowerowe dzięki poparciu łodzian: 

Wólczańska, Wydawnicza, Żeromskiego, 11 Listopada, al. Wyszyńskiego, Puszkina, Obywatelska, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, al. Waltera-Janke, Konstytucyjna, Narutowicza, Pankiewicza, Kaczeńcowa, Kusocińskiego, al. Kościuszki, Wróblewskiego, Kasprzaka, Gdańska, al. 1 Maja, Milionowa, Pomorska, Przędzalniana, Śląska, al. Unii, Strażacka.

Poza naszym ogólnomiejskim wnioskiem, głosami łodzian zostały wybrane dwa zadania lokalne. Na Górnej, z poparciem 2518 mieszkańców, kosztująca 1300000 zł droga dla rowerów w ul. Rzgowskiej (to ten brakujący środkowy odcinek - nr 3 na mapie). Zaś na Śródmieściu wygrał projekt "Rowerowe Śródmieście - ułatwienia dla rowerzystów poruszających się po centrum Miasta.Miasta." za kwotę 30 tys zł. 

Jeśli do tego dodać planowany do uruchomienia w przyszłym roku system roweru publicznego, może się okazać że będziemy mieli #rowerolucje2016 

Jeśli ktoś z Was uznał, że nasz projekt, kampania promocyjna i wynik osiągnięty w Budżecie Obywatelskim są warte wsparcia - będzie nam bardzo miło jeśli przekaże dowolną wpłatę.

Podsumowaliśmy naszą zwycięską kampanię rowerowego projektu do Budżetu Obywatelskiego w Łodzi. Całość kosztowała łącznie 300 zł. Oznacza to że jedna wydana złotówka zaowocowała zdobyciem 1500 złotych na poprawę infrastruktury rowerowej w Łodzi! Prawie wszystko zrobiliśmy sami, płacąc praktycznie tylko za druk ulotek i reklamę na facebooku.

Jeśli ktoś z Was uznał, że nasz projekt, kampania promocyjna i wynik osiągnięty w Budżecie Obywatelskim są warte wsparcia - będzie nam bardzo miło jeśli przekaże dowolną wpłatę. Co pozwoli nam na kolejne działania prorowerowe. Możesz nas wesprzeć na dwa sposoby opisane na stronie fundacji: http://fundacjafenomen.pl/wspieraj-nas

 {hb}