Niewielki fragment ul. Przyszkole jest jednokierunkowy. Mamy pomysł, jak ułatwić dojazd do pobliskiej drogi dla rowerów

Podczas budowy trasy Górnej (obecnie al. Bartoszewskiego) zmodyfikowano także skrzyżowanie al. Jana Pawła II z niewielką ulicą Przyszkole, która prowadzi do osiedla Rokicie. Wzdłuż al. Jana Pawła II zbudowana jest droga dla rowerów, do której jedynym dojazdem z osiedla (w tej okolicy) jest ta właśnie ulica, która na niewielkim fragmencie - kilkunastu metrów (od skrzyżowania z ul. Cieszkowskiego do al. Jana Pawła II) jest jednokierunkowa.  

Widok ul. Przyszkole od strony al. Jana Pawła IIWidok ul. Przyszkole od strony al. Jana Pawła II

Ul. Przyszkole od strony skrzyżowania z ul. CieszkowskiegoUl. Przyszkole od strony skrzyżowania z ul. Cieszkowskiego

Dlatego wychodzimy z propozycją, którą skierujemy do Zarządu Dróg i Transportu, aby na tym niewielkim fragmencie wymalować kontrapas rowerowy. Jezdnia w tym miejscu ma minimum 5 metrów szerokości, co po wymalowaniu kontrapasa mającego 150 cm szerokości, pozostawi jezdnię szerokości 350 cm - co umożliwia przejazd nawet dużych pojazdów jak śmieciarki czy autobusy. 

Po wymalowaniu kontrapasa ulica wyglądałaby mniej więcej w taki sposób: 

Widok na ul. Przyszkole od strony al. Jana Pawła IIWidok na ul. Przyszkole od strony al. Jana Pawła II

Widok na ul. Przyszkole w kierunku umożliwiającym jazdę rowerem po kontrapasieWidok na ul. Przyszkole w kierunku umożliwiającym jazdę rowerem po kontrapasie

28 sierpnia 2018 otrzymaliśmy odpowiedź od Zarządu Dróg i Transportu
PrzyszkoleOdpZDiT

10 lipca 2019
Na ulicy pojawiły się znaki pionowe umożliwiające jazdę rowerem w obu kierunkach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że namalowanie pasa ma nastąpić lada dzień. 
Przyszkole12

Przyszkole22

{hb}