Od dzisiaj ulice okalające nowy stadion Widzewa Łódź przestały być placem budowy. Z tej okazji wystąpił dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, a my pytamy o niedoróbki i braki w infrastrukturze rowerowej

Trwająca kilkanaście miesięcy budowa, która pochłonęła  ok 100 mln zł, a układ drogowy dodatkowe 25 mln zł została zakończona. W swoim zamyśle ma poprawić dojazd do stadionu miejskiego, na którym swoje rozgrywki będzie prowadzić RTS Widzew Łódź. 

Dyrektor ZIM Grzegorz Nita na konferencji prasowej podsumował to zostało wykonane. Spytaliśmy jednak gdzie obok stadionu są parkingi i stojaki dla rowerów? Czemu wzdłuż al. Piłsudskiego nie ma drogi dla rowerów (o czym pisaliśmy w osobnym artykule - kliknij)? Czemu wzdłuż ul. Niciarnianej wyznaczono asfaltowy chodnik szerokości 2 metrów, na który skierowano także rowerzystów (w myśl przepisów ciąg pieszo-rowerowy musi być szerszy)? 

Aby uniknąć sytuacji, że sprawy te zostaną zapomniane, wysyłamy do ZIM oficjalne pismo z pytaniem o terminy spełnienia tych deklaracji. 

Ulica Niciarniana i asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy. Szerokość może wystarczająca dla pieszych, ale co z bezpieczeństwem jeśli mają tu także jeździć rowerzyści? Ulica Niciarniana i asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy. Szerokość może wystarczająca dla pieszych, ale co z bezpieczeństwem jeśli mają tu także jeździć rowerzyści?

Zwróciliśmy też uwagę na fatalny stan nawierzchni na dwóch odcinkach drogi dla rowerów al. Piłsudskiego. Przedstawiciele ZIM zapwenili że skierują sprawę do WGK zajmującego się utrzymaniem ulic. Na pytanie, czy wykonawca zostanie obciążony karami za taki stan nawierzchni w czasie trwania budowy, nie uzyskaliśmy odpowiedzi. 

Na wysokości stadionu Na wysokości stadionu  

Odcinek pomiędzy Tunelową a Niciarnianą Odcinek pomiędzy Tunelową a Niciarnianą

{hb}