Modernizacja ul. Traugutta dobiega końca. Jak rowerzyści będą mieli się po niej poruszać gdy zostanie oddana do użytku? 

O naszych wątpliwościach związanych z modernizacją tej ulicy pisaliśmy już w czerwcu 2018 (kliknij). Zwracaliśmy wówczas uwagę, na pewne nieścisłości w projekcie - choćby przejazdy dla rowerów łączące po obu stronach chodniki. 
Cały czas nierozwiązanym pozostaje sprawa przejazdu przez ul. Kilińskiego i dojazdu do dworca PKP Łódź Fabryczna. Po modernizacji nadal wygląda to komicznie (kliknij aby przeczytać szczegóły)

Zwróciliśmy się do Biura Inżyniera Miasta z prośbą o udostępnienie SOR - stałej organizacji ruchu, czyli tego jak ostatecznie będą ustawione tam znaki, a co za tym idzie, jaka ma być tam organizacja ruchu. Powodem dla którego wysłaliśmy pismo był niepokój, czy na skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza, będzie możliwa jazda prosto w stronę ul. Piotrkowskiej (Traugutta na tym odcinku jest jednokierunkowa ale z dopuszczonym ruchem rowerów w przeciwną stronę). 
Sienkiewicza Traugutta dronDotychczasowo ustawione znaki nakazywały skręt, bez możliwości jazdy prosto. 
Traugutta Sienkiewicza znaki

Uzyskaliśmy odpowiedź z Biura Inżyniera Miasta, z którego wynika, że na tym skrzyżowaniu będzie zachowana możliwość jazdy prosto przez rowerzystów. Pod widocznym znakiem nakazu skrętu, pojawi się tabliczka "nie dotyczy rowerów". 
Traugutta SOR Sienkiewicza

 

AKTUALIZACJA 
31 lipca 2019 dowieszono już stosowną tabliczkę! 
Traugutta Sienkiewicza ok

Jednocześnie otrzymaliśmy projekt stałej organizacji ruchu dla pozostałego odcinka ul. Traugutta i trochę nie wiemy co powiedzieć. 
Projekt ten, stworzony przez firmę zewnętrzną, zatwierdzony przez Biuro Inżyniera Miasta oraz Policję, ma kardynalny błąd. 
SOR ul. Traugutta blad
Na skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego, zostanie wymalowane przejście dla pieszych. Ale znaki pionowe będą informować kierowców, że zbliżają się do przejazdu dla rowerów.
SOR ul. Traugutta blad znaki

Taki projekt uzyskał akceptację stosownych jednostek. Rzecz jasna, nie była poddawana pod obrady Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 
Traugutta SOR zatwierdzona

{hb}