Po trwającym kilka tygodni remoncie jezdni ul. Telefonicznej, oczom ich ukazał się... pas 

 Mający w sumie 1200 odcinek jezdni ul. Telefonicznej, zyskał nawą nawierzchnię jezdni.

Zmieniono także organizację ruchu. 
Telefoniczna pasowana 2

Pomiędzy skrzyżowaniem al. Palo z ul. Doły wymalowano miejsca postojowe i przejścia dla pieszych. Natomiast na odcinku pomiędzy ul. Doły a ul. Bystrzycką pojawiły się pasy ruchu dla rowerów. 

Telefoniczna pasowana 1

Fantazją Biura Inżyniera Miasta można nazwać natomiast odcinek wschodni. Gdzie na jezdni postanowiono wymalować drogę dla pieszych i rowerów. 

Telefoniczna pasowana 3

I biorąc pod uwagę, że prace tam nadal trwają to można przypuszczać że pojawią się jakieś separatory... ale

Telefoniczna pasowana 4

Jaki to ma sens? Bo nie będzie trzeba długo czekać aż na tym fragmencie (konstrukcyjnie dotychczasowej jezdni) zaczną parkować samochody. 

Telefoniczna pasowana 5

To niestety, droga ta jest obustronna. Zatem ktoś jadący w kierunku wschodnim musi dwukrotnie przekraczać dwa pasy ruchu, aby dalej kontynuować jazdę prosto. Jest to o tyle dziwne, że ten sam rowerzysta chwilę wcześniej jechał (i dawał sobie radę) jezdnią, a po przejechaniu kolejnych 400 metrów tego tworu, znowu będzie musiał przekraczać dwa pasy ruchu aby kontynuować trasę po jezdni wśród samochodów. 

AKTUALIZACJA 
Dostawiono już znaki pionowe i wymalowano znaki poziome. 
Telefoniczna pasowana 6

Telefoniczna pasowana 7

Pojawiły się też znaki na "wymalowanej" drodze dla pieszych i rowerów. Choć nadal brakuje fizycznej separacji z jezdnią. Zamiast tego pojawił się szpaler pachołków. 

 Telefoniczna CPR Telefoniczna CPR2

Dodatkowo bliżej al. Palki wyznaczono ciekawy skrót po dotychczasowym bardzo szerokim chodniku. Umożliwia on łatwiejsze dostanie się do drogi dla rowerów wzdłuż al. Palki 
Telefoniczna CPR 4

W tym celu nawet obniżono fragment krawężnika za przejściem dla pieszych! 
Telefoniczna CPR3

{hb}