Jeszcze zanim został ukończony stadion żużlowy, zwróciliśmy się do urzędu z pytaniem ile miejsc parkingowych przewidziano dla mieszkańców przyjeżdżających rowerami na zawody na nowy stadion. Rzeczywistość przerosła nasze obawy 

W maju 2018 roku zwróciliśmy się z pytaniem do Zarządu Inwestycji Miejskich z pytaniem o liczbę miejsc jaką przewidziano dla odwiedzających nowy stadion żużlowy Orła Łódź i zbiegu ul. 6 Sierpnia i al. Włókniarzy. Chcieliśmy poznać, w jaki sposób mieszkańcy będą mogli dostać się na stadion, który miał pomieścić 10 tys widzów. 

 W odpowiedzi na pismo, otrzymaliśmy odpowiedź pisemną zaopatrzoną w dokładną mapę projektową. 
OrzelOdpZIMSama ilość 5 stojaków w piśmie (i 8 na projekcie) już wydawała się być ponurym żartem. 

OrzelOdpZIMmapa

No i po niespełna roku doczekaliśmy się. Rzeczywistość jednak nas przygniotła! Nie dość, że na 10 000 miejsc stojaków przewidziano 5 (na projekcie 8), to jeszcze realizacja to jakaś kpina na 4 koła! 

Orzelwyrwikolka

Szanowni państwo odpowiedzialni za ten stan, pragniemy przypomnieć że w Łodzi od 10 lat obowiązuje lokalne prawo wymagające stawianie konkretnego typu stojaka na rowery. Wszystko opisane i zilustrowane (kliknij aby przeczytać). W osobnym artykule (wraz z filmem) tłumaczymy, dlaczego takich instalacji jak przed stadionem Orła nie powinno się w ogóle montować (kliknij)

Warto dodać, że w przytaczanym prawie ("Wytyczne") wprost wskazano ilość stojaków jaka powinna się pojawić w takim miejscu: 

  • Typ parkingu: Duży
    Liczba stojaków / (liczba miejsc parkingowych): <100/(<40)
    Zalecana lokalizacja: Dworce kolejowe, stadiony, duże obiekty sportowe…
    Dodatkowe wyposażenie: kompresor, pompka, zestaw podstawowych narzędzi (klucze do rowerów), ewentualnie dostęp do bieżącej wody pitnej.
    Zaleca się, aby w miarę możliwości stojaki rowerowe na parkingu rowerowym były zadaszone.

{hb}