Dwa lata po rozpoczęciu prac przy ul. Paderewskiego a rok po ich ukończeniu, w końcu doczekaliśmy się prac na samym rondzie gdzie dobudowanych zostanie raptem 100 drogi dla rowerów

Prace na samym rondzie rozpoczęły się już dwa lata temu podczas budowy dróg dla rowerów wzdłuż ul. Paderewskiego. Niestety, nie wykonano wówczas 100 metrów drogi wraz z przejazdem przez ul. Pabianicką (wschodni wlot skrzyżowania). Przeczytaj i posłuchaj w osobnym artykule (kliknij) jak do tego doszło. Przez ostatni rok rondo Lotników Lwowskich funkcjonowało właśnie w ten sposób. 

 Kolor czarny - istniejące drogi rowerowe. Kolor czerwony - w budowieKolor czarny - istniejące drogi rowerowe. Kolor czerwony - w budowie

Na początku tego roku informowaliśmy, że ZIM prawdopodobnie przystąpi do realizacji. I po wyłonieniu wykonawcy (który jednocześnie modernizuje rondo Solidarności - kliknij) rozpoczęto prace. W efekcie powstanie brakujący fragment drogi i przejazd dla rowerów. 

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki zakres prac liczymy, że uda się je zakończyć już niebawem. 

rondoLL01 rondoLL02

rondoLL03

rondoLL04

{hb}