Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi na konferencji prasowej ogłosił co zostanie wykonane w 2018 roku. Jest to kilka znaczących budów, które ułatwią poruszanie się rowerem po mieście

Najważniejszą realizacją rowerową w Łodzi w tym roku będzie budowa drogi dla rowerów wzdłuż ul. Zachodniej i Zgierskiej, dzięki czemu ułatwi się przejazd rowerem z Radogoszcza do centrum. Więcej o tej budowie wraz z projektami w osobnym artykule (kliknij)

Dróg dla rowerów doczeka się także rondo Solidarności, dzięki czemu po wielu latach oczekiwań swojej kontynuacji doczekają się istniejące od lat drogi wzdłuż al. Palki. Dokończone zostanie także rondo Lotników Lwowskich. Więcej o obu rondach w osobnym artykule (kliknij).

Umowy dla powyższych dwóch przetargów zostały już podpisane, a prace mają rozpocząć się pod koniec czerwca. To co jeszcze planuje w tym roku ZIM to modernizacja najgorszej jakościowo dwie śmieszki rowerowe jakie biegną wzdłuż ul. Łagiewnickiej i al. Sikorskiego, a które łączą rondo Powstańców 1863 roku z rondem Biłłyka na Radogoszczu. Przetarg w tej sprawie nie został jeszcze ogłoszony. 

Spytaliśmy panią dyrektor także o kwotę rocznego budżetu rowerowego w Łodzi, który od 4 lat jest na poziomie 5 mln zł, a jak widać w 2018 nie wystarczyłby nawet na realizację ul. Zachodniej. Pieniądze się znalazły, bo wstrzymano realizację Łódzkiego Roweru Publicznego (o czym w osobnym artykule). 

{hb}