Od wielu lat dostajemy od Was sygnały dotyczące braków w infrastrukturze rowerowej naszego miasta. Teraz spróbujmy zebrać te wszystkie postulaty w jednym miejscu. Oddajemy w Wasze ręce rowerową mapę krytyczną Łodzi, a w celu jej uzupełnienia macie formularz w którym możecie dodawać kolejne punkty. Każde nadesłane miejsce zweryfikujemy i naniesiemy na mapę. 

Narzędziem porządkującym zjawisko społecznego monitoringu polityki rowerowej jest ta mapa, na której osoby zainteresowane mogą nanieść i opisać w uporządkowany i skategoryzowany sposób problemy (np. niebezpieczne miejsce, wadliwa organizacja ruchu, nieuzasadnione opóźnienia na sygnalizacji świetlnej, brak zastępczej organizacji ruchu itp.). Zgromadzane w formularzu dane będą weryfikowane przez moderatora mapy. Mapa służyć będzie też do formułowani postulatów wobec miasta i stanowić będą przeciwwagę dla zabiegów PR-owych miasta. Skala problemów zostanie udokumentowaną i zobrazowana.

Rowerowa Mapa Krytyczna

Przed wysłaniem zgłoszenia upenij się, że nie ma już tego miejsca naniesionego na mapę  Rowerowa Mapa Krytyczna powstała w ramach projektu „Akcja – Wielka Rowerowa Ewaluacja” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 
logotypy FIO