Urzędnicy zapowiadają przebudowę ulicy Skorupki na fragmencie pomiędzy Piotrkowską a Wólczańską. Co to oznacza dla rowerzystów?

Według dokumentacji projektowej załączonej do przetargu (kliknij) zmianie ma ulec odcinek pomiędzy Wólczańską a Piotrkowską. 

Skorupki 1 Skorupki 2

Z dokumentów załączonych do przetargu wprost nie wynika ile stojaków na rowery pojawi się po modernizacji, ani to co stanie się ze stojakami już tam stojącymi (jako jedne z pierwszych w Łodzi) które stoją tam od 2011 roku. 

Wiadomo jedynie jak mają wyglądać nowe.

Skorupki stojaki

Jaka organizacja ruchu?
Tych informacji także próżno szukać w przetargu. Przypomnijmy tylko, że w 2014 roku kilka tysięcy łodzian zagłosowało za wyznaczeniem kontraruchu na 29 ulicach w Łodzi i jedyną, która nie doczekała się realizacji do teraz, jest właśnie ul. Skorupki. Mimo wysłanego w tej sprawie pisma do ZDiT, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Ten mający raptem 300 metrów odcinek ulicy zostanie zmodernizowany za kwotę przewyższającą sumę jaką pierwotnie urząd przewidział na ten cel. 

Skorupki informacja ofert

 

Okazuje się, że przy okazji modernizacji ulicy, zostanie wyciętych 6 drzew, a kolejnych 6 ma zostać przesadzonych na skrzyżowanie ul. Skarpowej i Drewnowskiej.  

{hb}