Trwa realizacja zeszłorocznego projektu do budżetu obywatelskiego. Delikatnie mówiąc efekt końcowy odbiega od tego co chcielibyśmy widzieć. Bezpieczeństwo i komfort jazdy rowerem chyba nie zostały wzięte pod uwagę

Sprawa ciągnie się niemiłosiernie długo. Ale gdy w końcu udało się doprowadzić do realizacji, to wykonawca na spółkę ze ZDiT robi wszystko, aby z efektów nikt nie był w pełni zadowolony. 

Na przykład na ulicy Śląskiej pasy ruchu dla rowerów wykonano niezgodnie z projektem, który umożliwiaj skręt w dwukierunkową (dla rowerów) ulicę Bankową. 
Wymalowano linię ciągłą uniemożliwiającą skręcenie w lewoWymalowano linię ciągłą uniemożliwiającą skręcenie w lewo

Projekt zakładał coś z goła odmiennegoProjekt zakładał coś z goła odmiennego

Na ulicy Wólczańskiej zaś stało się coś dziwacznego. Namalowano fragmenty pasów ruchu, tylko po to aby niespełna trzech dniach je zetrzeć. Efekt, poza dodatkowymi kosztami, to naruszenie struktury nawierzchni co z pewnością przyczyni się do szybszej erozji asfaltu. 
Wytarte pasy ruchu dla rowerów, były tam zaledwie kilka dniWytarte pasy ruchu dla rowerów, były tam zaledwie kilka dni

ZDiT także odrzuca nasze prośby aby pasy ruchu mogły biec dalej ul. Wólczańską w kierunku ul. Pabianickiej. Miejsce tam jest wystarczająco dużo, nawet z pozostawieniem miejsc do parkowania aut.
Szeroka jak morze trasa Wólczańska Szeroka jak morze trasa Wólczańska

Największym kuriozum dokonało się jednak na ul. Żeromskiego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Kopernika z al. Mickiewicza. Miły powstać tam pasy ruchu dla rowerów, jednak w wyniku niechęci do likwidowania jednego z pasów ruchu dla samochodów, postanowiono wymalować sierżanty. 
Efekt tego zabiegu jest wręcz komiczny! 
Sierżanty po zachodniej stronie Żeromskiego pojawiły się przy krawężnikach Sierżanty po zachodniej stronie Żeromskiego pojawiły się przy krawężnikach

Jest to tak blisko, że strzałki kierują na poprawnie zaparkowane samochody!Jest to tak blisko, że strzałki kierują na poprawnie zaparkowane samochody!

Kierowcy chcący zatrzymać auto bez stawania na torze jazdy rowerzystom... parkują samochody zabierając przestrzeń pieszym idącym do pobliskiego szpitala.Kierowcy chcący zatrzymać auto bez stawania na torze jazdy rowerzystom... parkują samochody zabierając przestrzeń pieszym idącym do pobliskiego szpitala.

{hb}