Radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka zapytała w interpelacji o przyczyny opóźnień w realizacji wybranego przez łodzian w budżecie obywatelskim wniosku na malowanie pasów ruchu dla rowerów. Odpowiedź obnaża priorytety władz Łodzi

Projekt L0002 w 2015 roku poparło w głosowaniu aż 9,2 mieszkańców Łodzi. To był czwarty wynik w głosowaniu. W ramach wniosku wymalowanych miało być ponad 30 km pasów ruchu dla rowerów. Niektóre z nich namalowani, część wstrzymano, a niektóre wręcz zmazano pomimo wcześniejszego wyznaczenia. Pełen raport przeczytasz w osobnym artykule (kliknij)

Stąd też interpelacja radnej Rady Miejskiej w Łodzi Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej. Na swoje pytanie zgłoszone 6 grudnia 2016 otrzymała właśnie odpowiedź.

Treść odpowiedzi na interpelację radnej w sprawie realizacji L0002

Podpisany pod nią jest wiceprezydent Łodzi, ale treść sporządzać musiał jakiś urzędnik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Treść obnaża priorytety jakimi kierują się niektórzy urzędnicy, mający za nic nie tylko głos i wolę mieszkańców, ale wręcz ich bezpieczeństwo na drodze! Ważniejsza okazała się przepustowość.

{hb}