Zwróciliśmy się z prośbą do Urzędu Miasta o wyznaczenie przejazdu dla rowerów na skrzyzowaniu al. Włókniarzy i ul. Limanowskiego

Zwracamy się z prośbą o wyznaczenie na rondzie Korfantego (południowy wlot skrzyżowania al. Włókniarzy i ul. Limanowskiego) przejazdu dla rowerów. Niewielkim kosztem zamienienia fragmentu przejścia dla pieszych.

Obecny układ rogowy na skrzyżowaniuObecny układ rogowy na skrzyżowaniu

Widok od strony zachodniej Widok od strony zachodniej

Jedno przejście dla pieszychJedno przejście dla pieszych

Przejście przez torowisko Przejście przez torowisko

Drugie przejście dla pieszych (strona wschodnia)Drugie przejście dla pieszych (strona wschodnia)

Nasza propozycja wymaha wymiany 6 blend w istniejących sygnalizatorach oraz namalowania kilkunastu metrów przejazdu dla rowerów. 
Nasza propozycja może być zrealizowana przez wymianę 6 blend sygnalizatorów i namalowanie kilkunastu metrów przejazdu dla rowerówNasza propozycja może być zrealizowana przez wymianę 6 blend sygnalizatorów i namalowanie kilkunastu metrów przejazdu dla rowerów

W takim miejscu można zastosować ten sposób malowania przejazduW takim miejscu można zastosować ten sposób malowania przejazdu

Realizacja naszej propozycji przyczyni się do skrócenia legalnej drogi jaką musi przebyć rowerzysta na skrzyżowaniu - zmniejszenia punktów lolizyjnych oraz ułatwi poruszanie się rowerem w tym rejonie. 

AKTUALIZACJA 
W maju 2017 roku skierowaliśmy pismo do Biura Inżyniera Miasta (BIM) celem dowiedzenia się, czemu mimo upływu czasu, nic nie zostało wykonane. Odpowiedź brzmiała bardzo optymistycznie 

rondokorfantegoBIModpV

Tymczasem mamy początek sierpnia 2017, uruchomiono stację roweru publicznego - zatem ruch rowerowy zwiększy się jeszcze bardziej. A przejazdu nadal nie ma. Stąd wysyłamy kolejne pismo do BIM. 

rondokorfantego1VIII

Zwróciliśmy się zatem z pytaniem do Biura Inżyniera Miasta z trzema pytaniami 

  1. Czy obowiązujące od października 2015 przepisy o tworzeniu przejazdów rowerowych wspólnych dla przejścia dla pieszych są legalne?  
  2. Co powoduje że ZDiT nie może wyznaczyć przejazdu dla rowerów w tym miejscu? Proszę o powołanie się na konkretny zapis przepisów prawa. 
  3. Czy wyznaczenie przejazdu dla rowerów na trzypasmowej jezdni z sygnalizacją świetlną jest możliwe? 
 
Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy 
korfantegoodpBIM
23 maja 2018 roku pojawiły się długowyczekiwane przejazdy! 

{hb}