Ponad pół roku temu przypomnieliśmy urzędnikom o dawnych projektach rowerowych. Udało się! Został wykonany m.in mały skrót ul. Gandhiego

W 2013 roku w Urzędzie Miasta Łodzi nastąpiła pewna zmiana. Ze stanowiska pełnomocnika rowerowego zrezygnował Witek Kopeć (o czym informowaliśmy jako pierwsi). Jednak przygotowane przez niego małe udogodnienia dla rowerzystów zostały zlecone do zaprojektowania. Tym oto sposobem w sierpniu 2013 ZDiT wszedł w posiadanie 7 projektów na małe inwestycje rowerowe. Przez kolejne lata nie znalazły się środki ani chęci w łódzkim ZDiT aby te drobne inwestycje zrealizować. W końcu podczas majowej komisji do spraw transportu upomnieliśmy się o te projekty, gdyż w naszej ocenie straciły one już ważność. Jednak okazało się, że całe siedem projektów urzędnicy posiadają i można je zrealizować - pisaliśmy w osobnym artykule (kliknij)

Jednym z takich projektów było przedłużenie ul. Gandhiego łączące tę ulicę z pobliską drogą dla rowerów wzdłuż al. Włókniarzy. W styczniu 2018 trwały prace i tym oto sposobem jest gotowa łacznica, która służy także pieszym. 

Było takByło tak

A jest juz takA jest juz tak

Wszystko wykonane z asfaltuWszystko wykonane z asfaltu

I służy także pieszymI służy także pieszym

Niestety wykonawca wykonał niezgodnie z projektem i trzeba jeszcze dokonać korekt.Niestety wykonawca wykonał niezgodnie z projektem i trzeba jeszcze dokonać korekt.

Oto jak obecnie można z tego skorzystać

{hb}