Jeden z głównych dojazdów rowerowych do najważniejszego dworca w Łodzi - od strony ul. Piotrkowskiej, był problematyczny. Teraz faktycznie jest już niemożliwy

O różny możliwościach dojazdu rowerem do dworca Łódź Fabryczna pisaliśmy w osobnym artykule (kliknij). Już wówczas sygnalizowaliśmy, że najpopularniejszy dojazd do dworca - od strony ul. Piotrkowskiej poprzez ul. Traugutta, jest problematyczny i sprawia problemy. 

Wszystko wynika z faktu, że zbudowany przejazd jest nieukończony, a dokładniej rzecz ujmując, sama ulica Traugutta będzie w przyszłości przebudowana. Niemniej obecnie, za sprawą budowanej "bramy miasta" na działce tuż obok samego skrzyżowania, obecnie ten przejazd jest zupełnie niemożliwy do przejechania rowerem. 

Budowlańcy postawili bowiem siatki. Drogowcy jednak nie zasłonili znaków pionowychBudowlańcy postawili bowiem siatki. Drogowcy jednak nie zasłonili znaków pionowych

Kilinskiegoprzejazd3Samo ogrodzenie nie jest jedyną przeszkodą

Kilinskiegoprzejazd1Widoczne rusztowania skutecznie ograniczają przestrzeń, aby móc przeprowadzić rower.

Kilinskiegoprzejazd2Jazdę prosto jednią uniemożliwiają jednak znaki nakazu skrętu - wyłączenie nie obejmuj rowerzystów.

Zwracamy się zatem z apelem do Zarządu Dróg i Transportu o modyfikację oznakowania pionowego. Pod widocznym znakiem C-8 "nakaz jazdy w prawo lub w lewo" na tabliczce wyłączającej obecnie jedynie autobusy MPK, dodać także rowerzystów. Takie rozwiązanie zapewni bezpieczną możliwość jazdy rowerem na dworzec, tym bardziej, że jazda w przeciwnym kierunku jest w pełni możliwa.