Dzisiaj odbyły się dwie rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na pełnomocnika prezydent Łodzi do spraw polityki rowerowej. Popołudniu prezydent Łodzi wybrała: pełnomocnikiem rowerowym został Witold Kopeć

Pomiędzy godziną 10 a 12 w budynku Urzędu Miasta Łodzi trwało spotkanie z dwójką kandydatów na stanowisko pełnomocnika prezydent Łodzi do spraw polityki rowerowej i realizacji postanowień Karty Brukselskiej. Do konkursu stanęło sześciu kandydatów, ale tylko dwóch spełniło postawione przez UMŁ warunki formalne

Obowiązkowym dokumentem, który musiała dołączyć każda osoba ubiegająca się o to stanowisko, były referencje "organizacji zajmujących się zrównoważonym transportem i problematyką transportu rowerowego". Fundacja Fenomen odbyła szereg spotkań i wystawiła każdej z chętnych osób stosowne referencje. Rekomendację Fenomenu odebrało w sumie sześć osób. W konkursie nie startował nikt z członków zarządu ani rady programowej Fundacji Fenomen.

Fundacja Fenomen od wielu miesięcy przekonywała władze Łodzi do powołania takiej osoby. Była to jedna z rekomendacji społecznego raportu rowerowego, który przekazaliśmy prezydent Hannie Zdanowskiej w dniu podpisania Karty Brukselskiej. Wzywaliśmy również, aby osoba ta została wyłoniona w otwartym, przejrzystym konkursie. 

Podczas dzisiejszej rozmowy kwalifikacyjnej, obaj kandydaci zyskali zainteresowanie komisji jednak tylko jeden mógł wygrać. Komisja przedstawiła swoją rekomendację Pani prezydent Łodzi, która ma podjąć ostateczną decyzję. Jak poinformował nas Tomasz Piotrowski p.o. dyrektora gabinetu prezydent Łodzi, "jeszcze dzisiaj Pani prezydent postanowi kogo wyznaczy na stanowisko swojego pełnomocnika".  Zaraz po tym fakcie, informacja ta zostanie przekazana nowemu łódzkiemu pełnomocnikowi rowerowemu.

{hb}

Aktualizacja:
O godzinie 16. Pani prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję komu powierzy funkcję pełnomocnika do spraw polityki rowerowej. Został nim Witold Kopeć, twórca bloga Lodz Cycle Chic.

Media:
Gazeta Wyborcza Łódź
Dziennik Łódzki
Radio ESKA Łódź
HaloŁódź

Warto przeczytać:
Powody, dla których powołanie pełnomocnika było takie ważne (kliknij)