Bardzo szeroka jezdnia, dwa przystanki autobusowe i popularne w tym rejonie miasta targowisko na placu Barlickiego. Już niebawem mogą się zmienić, po części za naszą sprawą

 Kiedy w 2015 roku składaliśmy wniosek do budżetu obywatelskiego na wymalowanie pasów ruchu dla rowerów, nie spodziewaliśmy się że na ul. Żeromskiego przyjdzie nam czekać kilka lat na realizację. Nasz projekt poparło ponad 9 tysięcy osób, ale widoczny brak woli realizacji tego projektu był odczuwalny na każdym kroku.

Na przesadną szerokość jezdni w tym miejscu zwracaliśmy uwagę już prawie 6 lat temu. 

Na zmiany przyszło długo czekać. Ale jeśli wierzyć deklaracjom urzędników, już niebawem ulica Żeromskiego przy zielonym Rynku zmieni się z korzyścią dla bezpieczeństwa drogowego. 
zilony rynek obecnie

Dla rowerzystów pojawi się w końcu pas ruchu dla rowerów dochodzący do skrzyżowania z ul. Zieloną. Kierowcy zyskają dwa namalowane (a nie tylko intuicyjne) pasy do jazdy na wprost lub do skrętu. Piesi za to zyskają przejście dla pieszych w dogodnym miejscu, dzięki któremu będzie łatwo przejść spod hal targowych na przystanek autobusowy znajdujący się po drugiej stronie. W miejscu zebry, możliwe że pojawi się także azyl uniemożliwiający wyprzedzanie się w obrębie przejścia dla pieszych.  

{hb}