Mała zmiana która nie czyni rewolucji a jedynie daje wybór którędy pojechać. Nowy pas ruchu dla rowerów wzdłuż ul. Wielkopolskiej łączy się ciągiem pieszo-rowerowym wyznaczonym na chodniku

Wzdłuż ul. Wielkopolskiej pomiędzy ul. Pułaskiego a al. Włókniarzy istnieje niewielki odcinek drogi dla rowerów. Jest ona zbudowana po północnej stronie jezdni i służy przede wszystkim tym, którzy ul. Pułaskiego chcą się dostać do równoległej ulicy Limanowskiego wzdłuż której jest droga dla rowerów na Teofilów. Jednak co z jadącymi w przeciwną stronę po jezdni ul. Wielkopolskiej? Dotychczas organizacja ruchu wymuszała skręt w lewo przez 2 szerokie pasy ruchu na wspomnianą drogę dla rowerów, dojazd do skrzyżowania ze światłami, na którym trzeba było spędzić dwie fazy światłem (kilka minut) aby móc dalej jechać ul. Lutomierską. Teraz to się nieznacznie zmieniło. 

Pas ruchu dla rowerów urywa się na wysokości ul. Inowrocławskiej i dalej musimy zjechać na szeroki chodnik. 

WielkopolskaPasWjazd

Został wyznaczony ciąg pieszo rowerowy pomiędzy ul. Inowrocławską a al. Włókniarzy 
WielkopolskaCPR

Tutaj włączamy się w istniejący fragment drogi dla rowerów i możemy wybrać: albo przejechać na drogą stronę jezdni gdzie jest droga dla rowerów, albo pozostać po stronie budynku restauracji McDonalds i jechać ciągiem pieszo rowerowym. Warto przy tym dodać, że dotychczas jazda rowerem tamtędy była możliwa z uwagi na podniesioną (powyżej 50km/h) prędkość na pobliskiej jezdni i szerokość chodnika ponad 2 metry.

Wlokniarzy70

Pojawił się (na wjeździe do McDrive)  tzw "tukan" czyli połączone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów.

WlokniarzyTukan

I dalej można dojechać aż do skrzyżowania z ul. Żubardzką gdzie znajduje się przejazd dla rowerów z sygnalizacją. Można tam dostać się do drogi dla rowerów biegnącej po wschodniej stronie al. Włókniarzy. 

WlokniarzyZubardzka