Najnowszy raport Deloitte podkreślił że rowery będą odgrywać znaczącą rolę w nadchodzących latach w przeciwdziałaniu korków i poprawy jakości powietrza w miastach, szczególnie w tych, których systemy transportu są już u kresu wytrzymałości

  • Deloitte opublikowało badanie na temat rosnącej popularności rowerów jako formy transportu na całym świecie, szczególnie w miastach
  • Badanie przewiduje, że do 2022 r. liczba osób dojeżdżających rowerem w wielu miastach na całym świecie podwoi się
  • Innowacje technologiczne w dużej mierze pomagają w ułatwieniu tego wzrostu: rowery elektryczne, części rowerowe i lepsze narzędzia do planowania urbanistycznego

Najnowszy raport Deloitte, jednej z największych firm konsultingowych na świecie, podkreślił że rowery będą odgrywać znaczącą rolę w nadchodzących latach w przeciwdziałaniu korków i poprawy jakości powietrza w miastach. Zwłaszcza w miastach, ponieważ stają się one w większym stopniu przeludnione. 
Ogólnie rzecz biorąc, Deloitte przewiduje, że do 2022 r. liczba osób jadących rowerem do pracy podwoi się w wielu dużych miastach na całym świecie.

Skutki tylu rowerów na drogach, a co za tym idzie mniej pojazdów, mogą być znaczące i powodować zmiany społeczne, takie jak mniejszy ruch pojazdów, co znacznie poprawiłoby płynność ruchu i jakość powietrza. Więcej osób jeżdżących na rowerze i mniej zanieczyszczeń to także dobra wiadomość dla zdrowia publicznego.

Staje się to jeszcze bardziej istotne, gdy weźmie się pod uwagę przyszły wzrost liczby ludności, szczególnie w miastach, których systemy transportu są już u kresu wytrzymałości. Badanie mówi, że dodatkowe 2,5 miliarda ludzi będzie mieszkać w miastach do 2050 roku. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, ONZ podało, że w 2018 roku 1,7 miliarda ludzi mieszkało w miastach.

Deloitte uważa również, że ten gwałtowny rozwój jazdy rowerem do pracy jest w dużej mierze stymulowany przez innowacje technologiczne w branży, które w coraz większym stopniu sprawiają, że jazda rowerem jest łatwiejsza i dla wielu bardziej atrakcyjna.

„U podstaw tego wzrostu w jeździe na rowerze leży szereg różnorodnych innowacji technologicznych, w tym analiza predykcyjna, projektowanie produktów i aplikacji, łączność bezprzewodowa, cyfrowe narzędzia do planowania urbanistycznego, części drukowane w 3D i elektryfikacja”, - twierdzą twórcy raportu. 

 

Udział rowerów w codziennym ruchu w wybranych 22 miastach w 2019 roku.

udział rowerow w ruchu 2019

{źródło}