Na osiedlu Koziny wprowadzono zmiany dla zmotoryzowanych. Utworzono miejsca parkingowe, wyznaczono także ruch jednokierunkowy, który jednak nie dotyczy rowerzystów

wapienna kontraruchW połowie maja 2021 Zarząd Dróg i Transportu wdrożył zmianę organizacji ruchu na Kozinach. Ulice Wapienna oraz Ossowskiego mają ruch jednokierunkowy. Jedynym powodem dla takiej zmiany były głosy mieszkańców o pozostawienie miejsc parkingowych na jezdni.Jednak z uwagi na szerokość jezdni, nie było możliwości pozostawienia jednocześnie parkowania i ruchu dwukierunkowego dla samochodów. Dla poprawy bezpieczeństwa oraz przypomnieniu zmotoryzowanym, że nie wolno parkować w odległości 10 metrów od przejść dla pieszych i skrzyżowań, w tych miejscach wymalowano na czerwono wloty i wyloty kontraruchu rowerowego - pozostawienie poruszania się rowerami w obu kierunkach. 

Zobacz film z przejazdu pod prąd ul. Wapienną (kliknij)

Mamy nadzieję, że tymi materiałami wyjaśniliśmy jak korzystać z tych ulic jadąc rowerem. Jednocześnie podkreślamy, że reorganizacja była głownie z myślą o mieszkańcach pobliskich bloków - zarówno tych zmotoryzowanych dla których wyznaczono miejsca parkingowe, jak i dla tych poruszających się rowerami aby nie musieli nadrabiać drogi wracając do domu. 

{hb}