W minionym tygodniu przed wejściem do Aquaparku FALA pojawiły się stojaki na rowery. Dobre, w pokaźnej ilości, za naszymi radami o odpowiednim kształcie i odległościach

 

fala03Pod koniec marca tego roku zostaliśmy zaproszeni do Aquapark FALA celem omówienia dostępności miejsca dla klientów przyjeżdżających na rowerach. Doradziliśmy, że w pierwszej kolejności trzeba zapewnić dobre miejsca parkingowe, gdyż dotychczasowe "wyrwikółka" nie są dobrym rozwiązaniem (kliknij - i zobacz dlaczego).  

Przedstawiliśmy różne rozwiązania jakie można zastosować, podesłaliśmy także informację o prawidłowym rozmieszczeniu stojaków (kliknij po więcej). Wskazaliśmy, że stojak na rowery może być jednocześnie wzbogacony napisem informującym o fundatorze.

Nie minęły dwa miesiące, a przed głównym wejściem pojawił się parking na rowery składający się z kilkudziesięciu stojaków. Większość z nich jest ogólnodostępna, dodatkowo 10 w nich jest za siatką dodatkowo zamykaną. Trzy ze stojaków ma służyć samym pracownikom ośrodka i będą zlokalizowane na zapleczu. To co cieszy najbardziej to ilość - w sumie 45 sztuk, a także ich prawidłowe odległości między sobą, to pozwala na swobodny dostęp i zaparkowanie roweru. 

Fotografie wykonane niedługo po zamontowaniu nowych stojaków. Poprzyczepiane dookoła rowery świadczą, że chętnych do parkowania nie zabranie! Brawa dla zarządzających FALĄ za praktykowanie dobrych rozwiązań! 

fala01

fala04

fala02

{hb}