Monopolis otwarte! Nowy punkt na mapie Łodzi już można odwiedzać. Dawne pofabryczne budynki przeszły prawdziwą metamorfozę. Zachęcamy do odwiedzania miejsca na rowerze

MonopolisMonopolisStojaki2 - czyli dawne zakłady Polmosu, znajduje się pomiędzy ul. Kopcińskiego a ul. Wydawniczą, od południa zaś al. Piłsudskiego. Po 3 latach prac zostało otwarte. Pierwsi najemcy wprowadzali się już od grudnia 2019. 

MonopolisStojaki3Obecnie w to miejsce dochodzi jedna droga dla rowerów wzdłuż al. Piłsudskiego oraz pasy ruchu dla rowerów w ul. Wydawniczej, na którą wjechać można od strony al. Rodziny Grohmanów (Nowowęglowa). Niestety, do teraz nie są znane plany urzędu miasta w sprawie wykorzystania przestrzeni od strony ul. Kopcińskiego, w którym optowaliśmy za wybudowaniem drogi dla rowerów, szpaleru drzew i chodnika. 

Trwają jeszcze prace nad budową podziemnego parkingu, w którym przewidziano także kilkadziesiąt miejsc na rowery. Będę one zarezerwowane dla najemców. Dla ich wygody przygotowane są także węzły sanitarne z prysznicami. Ale dla każdego odwiedzającego Monopolis będą czekać także stojaki rowerowe. Łączna liczba miejsc postojowych dla rowerów sięgnie 170 stojaków. Pierwsze naziemne są już zamontowane. Wszystkie u-kształtne. 

Póki co dostępne są ogólnodostępne 34 u-stojaki.

MonopolisStojaki1

{hb}