Mamy coraz więcej zgłoszeń dotyczących zarastających zielenią dróg dla rowerów. Postanowiliśmy zebrać wszystkie lokalizacje w jednym miejscu i przekazać do odpowiedniego urzędu

Zieleń jest czymś oczekiwanym i dobrym w mieście. Cień drzew pozwala jechać komfortowo drogami dla rowerów i skupić się na obserwowaniu otoczenia, a nawilżone powietrze daje świeżość. Niestety są takie miejsca, gdzie bujnie rosnąca zieleń zaczyna zarastać miejsce w którym chcielibyśmy przejechać. Gałęzie krzewów, nisko wiszące gałęzie drzew, albo żywopłoty które bez pielęgnacji zaczynają zajmować trasę rowerzysty.
Postanowiliśmy zatem zebrać wszystkie lokalizacje w Łodzi, gdzie występują te problemy. Listę przekażemy do stosownego urzędu aby właśnie te miejsca objął częstszą opieką.

mapa ZieleniDdR

Oto mapa, jaką postaramy się aktualizować pod kątem nadsyłanych zgłoszeń. 

Jak możesz nam pomóc? Jeśli znasz takie miejsce w Łodzi, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi lub pasa ruchu dla rowerów można napotkać opisywany problem, zgłoś go do nas. Prosimy jednak podawać w miarę szczegółowe dane, coś więcej poza samą nazwą ulicy. Na jaki odcinku, co jest problemem, jakie jest najbliższe skrzyżowanie albo pinezka na google maps.
1) W komentarzu na facebooku pod grafiką
2) przez messengera
3) wysyłając maila na kontakt[małpa]rowerowalodz.pl 

Po wysłaniu pisma wraz z listą i mapą do Zarządu Zieleni Miejskich, otrzymaliśmy taką oto odpowiedź:

OdpZZM

{hb}