Zarząd dróg i Transportu postawił nowe znaki, które umożliwiają legalne dojechanie rowerem do dworca PKP Łódź Kaliska. Pozornie łatwe rozwiązanie, którego zabrało kilkanaście miesięcy 

Naszą propozycję wyznaczenia dojazdu do dworca PKP i podłączeniu go do systemu dróg dla rowerów, wystosowaliśmy w kwietniu 2016 (kliknij i przeczytaj w osobnym artykule). Wiadomo było, że lada moment ruszy system Roweru Publicznego, a dodatkowo główna droga dojazdowa na Retkinię będzie rozkopana na czas trwania modernizacji. 

Przez kolejne miesiące nie otrzymywaliśmy odpowiedzi, aż w końcu okazało się że niemoc wynika ze stanu prawnego działek. Biuro Inżyniera Miasta twierdziło, że PKP (właściciel terenu) nie wyraża zgody. Skontaktowaliśmy się zatem zarówno z PKP PLK jak i PKP S.A. chcąc się dowiedzieć skąd wynika niechęć. Okazało się, że nie dość że nikt z urzędu miasta nie zgłosił się z prośbą o zgodę, to jakiś czas temu tereny te zostały oddane miastu. Z taką wiedzą wróciliśmy do urzędu w lipcu 2017, ponawiając naszą prośbę. Kiedy okazało się, że nie ma już przeszkód prawnych, nowa organizacja ruchu została wprowadzona. 

KaliskaPKPdojazd1 KaliskaPKPdojazd2

Nie jest ona dokładnie taka o jaką wnioskowaliśmy, niemniej spełnia swoją funkcję. 

KaliskaPKPdojazd

Oczywiście, nawierzchnia dojazdu nie jest wyśmienita (płyty chodnikowe są powyginane przez parkujące tam nielegalnie samochody gości Atlas Areny), niemniej dojeżdżającym rowerami do dworca, do stacji roweru publicznego lub jadącym dalej do Areny lub na Retkinię, nie grozi już mandat. 

{hb}