Kończą się prace przy niewielkim fragmencie drogi dla rowerów przy Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Jednak budowa ta pomoże głównie pieszym a nie rowerzystom. Dlaczego?

O tej budowie informowaliśmy od dawna. Jeszcze pod koniec 2016 roku informowaliśmy, że Uniwersytet Medyczny na własnych gruntach obok CKD, wybudował chodnik a obok niego drogę dla rowerów. Wszystko urywało się niespełna 50 metrów od przystanku tramwajowego przy ul. Pomorskiej.  

Zarząd Inwestycji Miejskich 27 lipca 2017 ogłosił przetarg na zbudowanie brakującego łącznika.  
projektckd

Wcześniej to miejsce wyglądało niestety tak. 

Obecnie wygląda zdecydowanie lepiej! 

CKD01

Dzięki temu rozwiązaniu tłumy wysiadających z tramwajów, mogą przejść do CKD normalnym chodnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu tłumy wysiadających z tramwajów, mogą przejść do CKD normalnym chodnikiem.

Który prowadzi aż do CKDKtóry prowadzi aż do CKD

Jednak rowerzystów tutaj za wielu nie spotkamy. A jeśli nawet ktoś zdecyduje się tutaj dojechać, to nie dojedzie tą nową trasą do żadnej drogi dla rowerów. Dlaczego? 
Coprawda asfaltowa nawierzchnia prowadzi do istniejącego od lat asfaltowej alejki wzdłuż wiaduktu na il. Pomorskiej. To jednak służy ona przede wszystkim do wyjazdów z okolicznych ogródków działkowych i kończy się na ul. Pomorskiej. Rzecz jasna, dalej można kontynuować jazdę jezdnią... Tulko niespełna 270 metrów dalej, od skrzyżowania z ul. Lumumby, jest zbudowany (jeszcze w 2013 roku - kliknij) przejazd dla rowerów, który w swoich planach miał być właśnie połączeniem z CKD. Wszystko to miało być spięte z wybudowaną rok później drogą dla rowerów biegnącą przez środek kampusu Uniwersytetu Łódzkiego oraz kolejnych gmachów Uniwersytetu Medycznego!

Skrzyżowanie z ul. PomorskąSkrzyżowanie z ul. Pomorską

Dalej w kierunku centrum biegnie szeroki chodnik, gdzie od lat miała powstać także droga dla rowerów.Dalej w kierunku centrum biegnie szeroki chodnik, gdzie od lat miała powstać także droga dla rowerów.

O niezrealizowanych planach najlepiej niech świadczy to zakończenie, z CKD w tle - do którego właśnie miała ona biec.O niezrealizowanych planach najlepiej niech świadczy to zakończenie, z CKD w tle - do którego właśnie miała ona biec.

Czy na dobudowanie tych 270 metrów drogi dla rowerów przyjdzie nam czekać kolejne lata, tak jak z opisywanym wcześniej fragmentem?

{hb}