Rozpoczynamy akcję uświadamiania rowerzystom, ile warte są linki kupione w markecie za kilka złotych. Teraz każdy może zyskać - wiedzę, ale także zniżkę na nową blokadę

Chcemy aby rowerzyści w Łodzi zdawali sobie sprawę, że popularne linki, które można kupić w każdym markecie, to nic niewarte druty oblane gumą. Mimo zapewnień sprzedawców, ich wartość w "zabezpieczaniu" roweru przed kradzieżą, jest praktycznie zerowa! 

Solidne zapięcie kosztuje mniej od najtańszego roweru 
Nie oszczędzaj zbytnio podczas zakupu zapięć rowerowych - cena zazwyczaj jest proporcjonalna do jakości oferowanego produktu. Nie ma jednak zabezpieczenia, którego nie dałoby się sforsować. W Holandii, gdzie rocznie ginie ponad 800 tysięcy bicykli, istnieje teoria mówiąca, że Twój rower jest o tyle bezpieczny, o ile łatwiejszy do ukradzenia jest rower stojący obok. Jeśli zatem chcesz naprawdę dobrze zabezpieczyć swój pojazd, używaj więcej niż jednego (dobrego) zapięcia - to powinno zniechęcić złodzieja.

Dlaczego NIE dla linek?
Poskręcane stalowe linki oblane gumą to obecnie najpopularniejsze zabezpieczenie stosowane przez rowerzystów. Niestety, często kupujemy te najtańsze, które niekoniecznie są niezawodne (linkę za 20 zł można przeciąć sekatorem za 5 zł z tego samego sklepu!). 
Nie sprawdzaj na swoim rowerze działania stalowych linek, nawet tych grubych - dają wyłącznie iluzję zabezpieczenia. Linkę taką złodziej przecina nożycami do blachy szybciej, niż Ty otwierasz kluczykiem. Jeśli przy zakupie roweru sprzedawca zechce obdarować Cię takim bonusem, stanowczo podziękuj i poproś o jakieś inne akcesoria (pompkę, lampkę diodową czy nawet dzwonek). 

Zamień na dobre
Aby zachęcić łódzkich rowerzystów do zmiany stosowanych zabezpieczeń, wspólnie z nowo otwartym sklepem rowerowym Platinium Sport, organizujemy akcję! Przez kolejne dni będziemy odwiedzać parkingi i stojaki rowerowe w Łodzi i jeśli zobaczymy rower przypięty linką, pozostawimy ulotkę informacyjną. Ale żeby nie było, że zachęcamy do zakładania tych "parazabezpieczeń", to także czytelnicy wortalu RowerowaLodz.pl uzyskają takie same korzyści. 

Jak uzyskać rabat?
Każdy kto znajdzie przy swoim rowerze naszą ulotkę, albo zapamięta hasło "bezpieczne rowery" i przyjdzie do sklepu Platinium Sport (na parterze hotelu Centrum) otrzyma 10% rabatu na nowe podkowy (o-locki) i łańcuchy oraz 8% na u-locki. Dodatkowo, jeśli zdecyduje się przetestować swoją dotychczasową linkę i ją przetnie (zobaczycie jakie to łatwe!), otrzyma kolejne 2% rabatu. Możesz kupić nowe blokady nawet z 12% rabatu (kliknij i zobacz jakie zabezpieczenia się dostępne w sklepie).

 

Zobaczcie, jak łatwo przeciąć tanie linki! 

{hb}
{RowerowaSzkoła}