Z okazji 200 lat roweru, 90 rocznicy utworzenia Klubu Sportowego Społem, a także 10 rocznicy istnienia naszej skromnej organizacji, zapraszamy na niezwykłą plenerową imprezę 

O godzinie 13 zapraszamy na pasaż Schillera skąd ruszymy ulicami miasta w kierunku parku Helenów, w którym atrakcje aż do godziny 23.

Program imprez sportowo-rekreacyjnych, m.in.: piknik ekologiczny „EKO Łódź czyste miasto", mistrzostwa Łodzi w grze w kapsle, torowe mistrzostwa Polski w jeździe na rowerach miejskich, wyścigi dzieci (3-14 lat) o Puchar Prezydenta Łodzi, finał Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Expo 2022 Warszawa-Łódź oraz polówkę, czyli kino rowerowe pod gwiazdami.

Mistrzostwa Polski rowerów miejskich rozpoczną się o godz. 18 i będą rozgrywane w dwóch kategoriach - pań i panów. - W obu wystartuje po 20 zawodników, którzy w rundzie kwalifikacyjnej pokonają po 2 okrążenia toru. Startować będzie czterech zawodników jednocześnie. Najlepszy przechodzi do rundy półfinałowej na dystansie trzech okrążeń.Na zakończenie wielki finał na 5 okrążeniach toru - poinformował sekretarz KS Społem Michał Jarosławski.

Chętni do startu w mistrzostwach muszą mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo trzeba będzie teżspełnić kilka innych wymogów. Przed wyjazdem na tor należy pamiętać o zabraniu twardegokasku rowerowego i wypełnieniu odpowiednich dokumentów (dostępne w biurze zawodów,które zostanie otwarte na 30 minut przed rozpoczęciem rywalizacji). Trzeba też mieć za sobąobowiązkowe jazdy treningowe, których celem jest zapoznanie uczestników ze specyfiką torukolarskiego. Najbliższy trening zaplanowano na sobotę 17 czerwca w godzinach 12-14.Szczegółowe informacje dot. treningów są podawane na stronie KS Społem i na portaluspołecznościowym FB klubu.

Mistrzostwa zostaną rozegrane na rowerach firmy Nextbike, obsługującej Łódzki RowerPubliczny. Firma dostarczyła już 10 jednośladów, na których przeprowadzane będą treningii rozgrywane zawody. W trakcie pikniku Nextbike przeprowadzi też specjalne szkolenia dlaseniorów, mających problemy z wypożyczaniem rowerów.Nie tylko dorośli będą mieli okazję zmierzyć się w zawodach kolarskich. Dla dzieci w wiekuod 3 do 14 lat przygotowano Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Udział w zabawiejest bezpłatny, obowiązywał będzie podział na kategorie wiekowe. Organizatorzy zadbają obezpieczeństwo dzieciaków, by rodzice i ich pociechy mogły cieszyć się wspólnie spędzonymczasem i sportową atmosferą.

W trakcie pikniku będzie można zapoznać się z nowymi zasadami prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Oprócz wykładu na ten temat odbędzie się też wiele konkursów, gier i zabaw z nagrodami. Jedną z atrakcji ma być rodzinna rywalizacja na torze do gry w kapsle.Wezmą w niej udział rodziny liczące od dwóch do czterech osób. - Każda z nich po kolei będzie pstrykać kapsle po torach, które będą miały kolory zgodne z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów, czyli: żółty, zielony i niebieski. Na torach będą poukładane przeszkody, m.in. szklane buteleczki, plastiki. Będziemy mierzyć czas, więc wygra rodzina,która najszybciej dotrze do mety - poinformowała organizująca zawody Joanna Miernikz firmy Em-Fun.

Dzień Roweru ulotka

Goście pikniku będą również mieli niepowtarzalną okazję przejechać się elektrycznym BMWmarki i3 (Range Extender). W imprezę zaangażował się także miłośnik starych rowerówŁukasz Cybulski z bicykle.pl, który przygotuje pokazy