Nowe oblicze ulicy Andrzeja Struga to nie tylko nowa nawierzchnia asfaltowa i chodniki, ale także zmieniony ruch na dwukierunkowy oraz śluzy dla rowerów na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną

Ulica Andrzeja Struga (od ul. Żeromskiego do ul. Żeligowskiego) stanie się dwukierunkowa. Dla obu kierunków dostępny będzie jeden pas jezdni. Bez zmian pozostaną miejsca parkingowe. Na pozostałym odcinku (od ul. Wólczańskiej do ul. Żeromskiego) ruch odbywać się będzie, jak dotychczas, w jednym kierunku - w stronę ul. Żeligowskiego. 

 AndrzejaStruga28PSK sluza1

Na odcinku pomiędzy Łąkową a ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich dotychczasowe 3 pasy w jedną stronę zamienią się w taki sposób, aby wjeżdżało się na ten odcinek jednym pasem, aby w połowie dystansu przed kolejnym skrzyżowaniem mieć do dyspozycji już dwa pasy. Dodatkowo pojawią się także śluzy dla rowerów ułatwiające skręt rowerem w lewo. 

AndrzejaStruga28PSK sluza4

Odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. 28PSK a ul. Żeromskiego będą do dyspozycji po jednym pasie w każda stronę. Tu także przed skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną namalowano śluzy dla rowerów. 

AndrzejaStrugaZeromskiego sluza

Nowa organizacja ruchu ma zostać wdrożona 25 sierpnia 2023, a do tego czasu należy zachować ostrożność, gdyż część znaków poziomych może jeszcze wprowadzać w błąd. 

AndrzejaStruga28PSK sluza3

Dzięki nowej organizacji ruchu łatwiej będzie poruszać się rowerem na skrzyżowaniu z ul. 28 PSK na której od lipca 2020 roku już istnieje dwukierunkowy ruch rowerowy (zobacz - kliknij).