Oficjalnie otwarto biurowce Teal i Sepia w Off Piotrkowska Center. Obok nowoczesnych biurowców powstał także ogromny zadaszony parking rowerowy

Nowoczesne biurowce powstały na terenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa od strony ul. Roosevelta. Oba budynki dysponują około pięcioma tysiącami metrów kwadratowych powierzchni (biurowej i użytkowej). 

Teal i Sepia 

Powstanie parkingu rowerowego dla pracowników biurowca jest jednym z wymogów otrzymania certyfikatu w wielokryterialnej klasyfikacji ekologiczności BREEAM. Teal Office już na etapie projektu uzyskał ocenę „very good – bardzo dobry”. Na wynik, oprócz zastosowanych technologii, wpłynęło m.in. powstanie krytego parkingu dla rowerów.

OFF parking rowerowy 1

Cykliści mogą także korzystać z szatni i pryszniców. Na wiosnę, zarówno wiata rowerowa, jak i przestrzeń dachu budynku, okryją się zielenią. Liczba miejsc parkingowych jest bezpośrednio powiązana z przewidywaną liczbą pracowników zasiedlających nowy obiekt i w ramach wymogów certyfikatu nie może być "uszczuplona" przez oddanie jej do swobodnej dyspozycji pracujących poza Teal Office.

Parking rowerowy jest zamykanyParking rowerowy jest zamykany

Będziemy przyglądać się, jak wygląda wykorzystanie miejsc parkingowych przez pracowników Teala - mówi Kamil Wasiak rzecznik OFF Piotrkowska Center. W tej chwili szukamy optymalnego rozwiązania, tak, aby wiata rowerowa służyła również Gościom OFF Piotrkowska Center.

Parking rowerowy z 30 stojakamiParking rowerowy z 30 stojakami

Teal Office to jedna z najbardziej zrównoważonych inwestycji biurowych w Łodzi. Nowi najemcy już dziś mogą korzystać z wielu ekologicznych rozwiązań, takich jak system monitorowania własnego zużycia energii, automatyczne sterowanie instalacjami klimatyzacyjno-wentylacyjnymi, energooszczędne windy czy wielkoformatowe przeszklenia, które zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń oraz zapobiegają ucieczce ciepła na zewnątrz.

Kryty parking rowerowy, doskonały dojazd komunikacją miejską oraz planowana budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych - to dodatkowe atuty w walce o najemców, którzy ekologiczność inwestycji umieszczają wysoko w hierarchii argumentów za wyborem miejsca do pracy  - mówi Kamil Wasiak rzecznik OFF Piotrkowska Center.

{hb}