Takie niespodzianki lubimy bardzo. Napisał do nas nasz czytelnik, przesyłając mail z fotografiami drogi rowerowej o której... mało kto wiedział. Drogi jednak nie wybudowało Miasto lecz prywatna firma głównie z myślą o swoich pracownikach dojeżdżających rowerami do pracy

Napisał do nas Paweł Ajzert (autor fotografii) "ponieważ na mapie rowerowej nie widzę nowo powstałej drogi, przesyłam kilka fotek. Ścieżka prowadzi ulicą Andrzejewskiej na odcinku od ul. Puszkina do parkingu samochodowego przed wejściem do Elektrociepłowni." 

Powstaniem drogi rowerowej zaskoczony był także pełnomocnik prezydenta do spraw polityki rowerowej Witold Kopeć, z którym nikt nie konsultował powstania tej drogi. Jednak po zgłoszeniu od nas udało mu się ustalić, komu zawdzięczamy te 740 metrów asfaltowej drogi. "Z informacji jakie otrzymałem z Centrum Obsługi Mieszkańca - Widzew, droga została wykonana na zlecenie i z funduszy Dalkia Łódź S.A., która w tym roku modernizowała cały odcinek ulicy Andrzejewskiej. Ulica od strony Puszkina jest drogą dojazdową do należącej do Dalki Elektrociepłowni EC-4" - wyjaśnia Kopeć.

Zwróciliśmy się więc z pytaniami do Dalkia Łódź S.A. na które odpowiedział Sławomir Wieteska z działu komunikacji: 

Co spowodowało, że zdecydowali się Państwo na remont ulicy J. Andrzejewskiej?
Fatalny stan nawierzchni oraz konieczność dostosowania ul. J. Andrzejewskiej do nowych warunków użytkowych, związanych z prowadzonymi w elektrociepłowni inwestycjami w odnawialne źródła energii.

Czemu uwzględnili Państwo drogę rowerową?
Głownie z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów dojeżdżających do pracy.

Kto ją projektował? 
Projektantem jak i całej modernizacji ul. J. Andrzejewskiej była firma „MAJOR” s.c. Usługi Projektowania Budowlanego. Wykonawca robót: „UNIDRO” S.A.

Dla kogo wybudowali Państwo tę drogę rowerową?
Droga rowerowa jest oddana do użytku publicznego - korzystają z niej pracownicy dojeżdżających do pracy rowerami oraz mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Czy zamierzają Państwo zachęcać swoich pracowników do przyjeżdżania rowerem do pracy? 
Budowa ścieżki związana jest z promowaniem przez Dalkię Łódź szeroko pojętej ekologii oraz zrównoważonego transportu. Spora grupa pracowników wykorzystuje tą formę transportu, szczególnie jeśli warunki atmosferyczne temu sprzyjają.

Droga na całej długości wykonana jest z asfaltu, ma szerokość 2 metrów, krawężniki na przejazdach są minimalnej wysokości. Jedynym mankamentem jest wjazd na drogę rowerową od ulicy Puszkina, na który... nie ma jak wjechać, bo zaczyna się chodnikiem. 

{hb}
{foto:Paweł Ajzert}