Znamy już wykonawcę drogi rowerowej na Widzew. Wiemy też ile pieniędzy ma jeszcze ZDiT na inwestycje rowerowe. Wiemy też, że nie robi nic aby te fundusze spożytkować!

Najbardziej wyczekiwana inwestycja rowerowa ostatnich lat ma szansę się w końcu rozpocząć. Wczoraj ZDiT wyłonił wykonawcę prac budowlanych drogi rowerowej na Widzew. Nastąpiło to po miesiącu od otwarcia ofert 9 firm. Zarząd Dróg i Transportu wybrał firmę SKANSKA S.A. ul. Gen. Zajączka 9, która zaoferowała cenę brutto – 5.165.991,75 PLN oraz termin realizacji - 70 dni. 
ZDiT całą procedurę przetargową rozpoczął już 29 czerwca 2012

Co dalej?
Przyjmując, że w budżecie na 2012 rok, kwota przeznaczona na inwestycje rowerowe w Łodzi wynosi 10,8 mln złotych, odejmując kwotę jaka zostanie wydana na prawie 5,5 kilometrową drogę na Widzew, pozostaje jeszcze około 5,3 mln złotych. Dodatkowo w tym roku ZDiT zlecił zaprojektowanie w sumie 30 km łączników dróg rowerowych (kliknij po szczegóły) za łączną kwotę 1 132 892 złote. W tym momencie ZDiTowi pozostaje około 3,9 mln złotych. Wiemy też, że planowany jest też zakup około 280 stojaków, które wraz z innymi elementami infrastruktury (np. separatory) mogą kosztować maksymalnie pół miliona złotych. Załóżmy, że na realizację kilku pasów rowerowych (szczegóły), zostanie wydatkowane 400 tys złotych. Co zatem z pozostałą kwotą 3 mln?

Teofilów czeka!
Na ten moment ZDiT jest (poza projektem rowerówki na Widzew) w posiadaniu jedynie dwóch gotowych projektów na budowę drogi rowerowej. To droga rowerowa wzdłuż ul. Pabianickiej oraz ta prowadząca na Teofilów! Dlatego stoimy na stanowisku, że jeszcze w tym roku powinna zostać rozstrzygnięta sprawa wybudowania odcinka drogi rowerowej na Teofilowie, zwłaszcza, że jej długość to raptem 1,5 km. Dlatego apelujemy o jak najszybsze rozstrzygnięcie przetargu na tę drogę! 

Między innymi dlatego najbliższa Masa Krytyczna pojedzie na osiedle Teofilów. Aby upomnieć się o drogę rowerową w tym rejonie miasta!

{hb}