Zarzew w końcu doczekał się budowy drogi rowerowej. Właściwie pod względem jakości to niestety tylko "śmieszka" rowerowa.

O tej inwestycji rowerzyści dowiedzieli się na spotkaniu jakie odbyło się 27 lipca 2010 w Zarządzie Dróg i Transportu. Zapewniano nas wówczas, że będzie to droga rowerowa - zgodna z normami rowerowymi, które obowiązują w Łodzi i od ponad półtora roku.


Przejazd rowerowy w budowie, ul. Przybyszewskiego/al. Rydza-Śmigłego

Problemem są już same "detektory", które będą umożliwiać przejazd przez al. Rydza-Śmigłego. Niestety, im dalej tym gorzej.

Ul. Przybyszewskiego po stronie południowej, ścieżka rowerowa wybudowana z kostki brukowej.
Za to kawałek dalej to już tragedia - wąsko, szachownica (ścieżka rowerowa/chodnik), a dla wysokich niespodzianka w postaci wystającego daszku.

A po przejechaniu tego wąskiego gardła czeka nas niespodzianka. Zobaczcie fotografię, aby się przekonać co nas czeka po drugiej stronie.

TAK! Ostry zakręt, wyście z punktu ksero znajdującego się w suterenie, słupek, krawężnik, kostka.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii fotografii z nowobudowanej drogi na odcinku ul. Przybyszewskiego od al. Rydza-Śmiegłego do Grota-Roweckiego.

I teraz pytanie na koniec - czy naprawdę nie dało się tej drogi rowerowej wykonać po północnej stronie ul. Przybyszewskiego? Zamiast kluczenia pomiędzy budynkiem o jezdnią, przy osiedlowym targowisku, przy przystanku autobusowym.

ZOBACZ: reakcja rzecznika niezmotoryzowanych (klknij)