Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

wywiadCotygodniowy vlog rowerowy poświęcony rowerowym sprawom, poradom, przepisom. Tłem są łódzkie ulice, ale obrazki z zagranicy


Czasem w internecie można przeczytać opinie, że trzeba mieć samochód aby udać się po zakupy. 


Dla chcących rozszerzyć swoją wiedzę: http://www.rowerowalodz.pl/infrastruktura/pas-rowerowy


Największe Masy Krytyczne w Polsce rezygnują z dotychczasowego jeżdżenia. Dlaczego?


Czy potrafimy rozmawiać o rzeczach trudnych i będących problemem - czyli bezpieczeństwie ruchu drogowego? Jeśli przez większość programu w TVP konfliktujemy ludzi, a do rozmowy zapraszamy osobę która zajmuje się głównie hejtowanie pieszych i rowerzystów? Zapis całej debaty znajdziecie na: http://lodz.tvp.pl/27292862/11102016-cz2


Czy jazda rowerem w czasie deszczu jest możliwa? O co warto zadbać na na co zwrócić uwagę?


Człowiek z pasją, pasja do rowerów, niezwykły pomysł i realizacja! Musicie zobaczyć to miejsce http://www.tasbike.pl/ i odwiedzić będąc w Olsztynie


Czyli jak uniknąć niebezpiecznego wysiadania z samochodu? Ten film dobrze aby zobaczył każdy, także kierowca samochodu!


Pierwszy kontrapas w Łodzi powstał w 2011 na ul. Wólczańskiej. Od tego czasu utworzono tylko kolejny na ul. POW. Niebawem mają powstać dwa kolejne... Co to jest kontrapas i jak z niego prawidłowo korzystać? 


Tym razem o rowerach nie tylko dwukołowych. Rowerów towarowych w Polsce przybywa. Na zlocie w Krakowie pojawili się reprezentanci Łodzi, Wrocławia i Warszawy 


Trudno jest zrozumieć oczekiwania rowerzystów, gdy samemu jeździ się jedynie samochodem. Skąd zatem u rowerzystów to rozgoryczenie niewspółmiernymi nakładami na infrastrukturę rowerową? 
Jazda w zimie na rowerze jest możliwa? A po co rezygnować z tego rodzaju transportu skoro wystarczy się jedynie inaczej przygotować.
Chcesz komuś załatwić świetnego rowerowego Mikołaja? Najpierw skontaktuj się z zainteresowanym abym nie kupić mu rzeczy, które skończy jak babciny sweter z reniferem


Uruchomiony nowy dworzec kolejowy w Łodzi czy jest przyjazny rowerzystom? Sprawdzam wszelkie możliwe wejścia na perony. Jak dojechać na dworzec PKP Łódź Fabryczna zobaczycie w osobnym artykule (kliknij)


W polskich przepisach od października 2015, wielu nadal myli je z pasami ruchu dla rowerów czy nawet drogami rowerowymi. Czym są, a czym powinny być "Tu znajdziesz jej zapisy (kliknij)”?


Rowerem można jeździć w zimie, ale część z rowerzystów na te kilka tygodni rezygnuje. Co zrobić teraz, aby kiedy zechcecie na wiosnę do wrócić na rower, on był nadal sprawny?


7 stycznia 2011 roku Łódź podpisała kartę brukselską. Jak oceniasz jej realizację?
Tu znajdziesz jej zapisy (kliknij)


Podczas dyskusji w internecie padają czasem takie argumenty, że polskie organizacje rowerowe chcą zrobić z polskich miast Koreę Północną i przesadzić wszystkich na rowery.

Ale od czego jest YT? Warto samemu sprawdzić jak wyglądają ulice w stolicy tego państwa. Można na przykład u Jaka Parkera


O tym jak poprawnie wprowadzać system roweru publicznego

W 2013 ITDP opublikowała raport dostępny pod linkiem (kliknij) 


Deskorolki, hulajnogi, wrotki, rolki i segwaye na celowniku Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Resort opracował przepisy, które będą dotyczyć użytkowników tych urządzeń. Szykuje się rewolucja, bo do tej pory jazda na nich nie była regulowana w kodeksie drogowym. 

Stanowisko stowarzyszenia Miasta dla Rowerów w tej sprawie (kliknij) 


W minionym tygodniu poseł Artur Szałabawka zasłynął w mediach swoją propozycją wprowadzenia zakazu jazdy rowerem ze słuchawkami. Co ten pomysł ma wspólnego z bezpieczeństwem?


Konferencja naukowa o której wspominam http://bitibi.eu/

Więcej o płynących z niej wnioskach w artykule (kliknij)


Specjalna konferencja w stolicy Austrii zgromadziła kilkuset uczestników z prawie 30 państw ze świata. Poświęcona była logistyce miejskiej obsługiwanej rowerami cargo.
Więcej informacji wraz z prezentacjami można odszukać na http://eclf.bike/vienna17


Podróż do Lwowa można potraktować także rowerowo ;) 

Odwiedzić tamtejszą Masę Krytyczną, wziąć udział w velopikniku a także poobserwować tamtejszą infrastrukturę rowerową.

Całość zrealizowana w ramach projektu (kliknij)


radomRadom może pochwalić się wszystkimi ulicami jednokierunkowymi z dopuszczoną jazdą rowerową pod prąd - kontratuch. Ale to nie wszystko!
Polecam stronę Bractwa Rowerowego: http://www.bractworowerowe.ats.pl/


białoruś.bmpCzy można przekroczyć granicę rowerem? Jak się jeździ rowerem po wschodniej stronie granicy? Czy jest po czym jeździć?

Organizacją grupowego przejazdu przez granicę zajął się MOK Terespol

 

cdn.

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow