Lyon

Lyon

Wizyta studyjna we francuskim mieście Lyon - mieście partnerskim Łodzi. Celem podróży było zapoznanie się z infrastrukturą rowerową w mieście, a także spotkanie się z tamtejszymi urzędnikami odpowiedzialnymi za politykę rowerową.

Pas ruchu dla rowerów i w dalszej części przeplot z pasem do skrętu w prawo.Pas ruchu dla rowerów i w dalszej części przeplot z pasem do skrętu w prawo.

Stacja dokująca roweru publicznego i... serwisująca go obsługa (rowery z przyczepkami)Stacja dokująca roweru publicznego i... serwisująca go obsługa (rowery z przyczepkami)

Kiedyś po 5 pasów ruchu samochodów w każda stronę... teraz miejsce na drzewa i drogę dla rowerów.Kiedyś po 5 pasów ruchu samochodów w każda stronę... teraz miejsce na drzewa i drogę dla rowerów.

Kiedyś dwukierunkowa ulica, obecnie jednokierunkowa (dla samochodów - pas po prawej) i separowana droga dla rowerów (dwukierunkowa - po lewej)Kiedyś dwukierunkowa ulica, obecnie jednokierunkowa (dla samochodów - pas po prawej) i separowana droga dla rowerów (dwukierunkowa - po lewej)

Patrol policji miejskiej.Patrol policji miejskiej.

Dedykowana sygnalizacja dla rowerów. W tę stronę mogą jechać tylko rowerzyści.Dedykowana sygnalizacja dla rowerów. W tę stronę mogą jechać tylko rowerzyści.

Separowana droga dla rowerów w miejscy dawnej szerokiej jezdni.Separowana droga dla rowerów w miejscy dawnej szerokiej jezdni.

Przestrzeń dla rowerzystów oddzielona jedynie krawężnikiem.Przestrzeń dla rowerzystów oddzielona jedynie krawężnikiem.

Zabytkowy most otwarty jedynie dla pieszych i rowerzystów.Zabytkowy most otwarty jedynie dla pieszych i rowerzystów.

Wjazd do tunelu rowerowego - czas przejazdu ok 8 minut.Wjazd do tunelu rowerowego - czas przejazdu ok 8 minut.

Pas jezdni na jeden samochód, wydzielone słupkami i dodatkowo próg wyspowy aby spowolnić auta.Pas jezdni na jeden samochód, wydzielone słupkami i dodatkowo próg wyspowy aby spowolnić auta.

Uspokojona ulica śródmieścia... ulica rzecz jasna dwukierunkowa jedynie dla rowerów.Uspokojona ulica śródmieścia... ulica rzecz jasna dwukierunkowa jedynie dla rowerów.

Kosztem kilku miejsc parkingowych dla samochodów stworzono estetyczny ogródek lodziarni i kilkanaście miejsc na rowery.Kosztem kilku miejsc parkingowych dla samochodów stworzono estetyczny ogródek lodziarni i kilkanaście miejsc na rowery.

Napotkany w jednym z miejskich parków.Napotkany w jednym z miejskich parków.

Jednokierunkowa droga dla samochodów - nie dotyczy rowerów = kontraruch.Jednokierunkowa droga dla samochodów - nie dotyczy rowerów = kontraruch.

 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow