Lublin

Lublin

Wizyta w Lublinie przy okazji II Kongresu Rozwoju Ruchu Rowerowego 16-17 czerwca 2014 roku 

Kiedyś budowano z kostki Kiedyś budowano z kostki

Są też takie przeprawy - pod szeroką arteriąSą też takie przeprawy - pod szeroką arterią

Krótkie podpórki w sam raz na jednego rowerzystę. Na drugim planie dłuższe (nawet niż w Łodzi) tak aby zmieściło się dwóch rowerzystów.Krótkie podpórki w sam raz na jednego rowerzystę. Na drugim planie dłuższe (nawet niż w Łodzi) tak aby zmieściło się dwóch rowerzystów.

Podpórka na nogę wykonana z chropowatej - nieśliskiej powierzchni.Podpórka na nogę wykonana z chropowatej - nieśliskiej powierzchni.

Wyjazd na jezdnię. Wszystko z asfaltu.Wyjazd na jezdnię. Wszystko z asfaltu.

Od razu wiadomo, że tam wjechać rowerem nie można bo to jednokierunkowy wjazd z jezdni na tę drogę dla rowerów.Od razu wiadomo, że tam wjechać rowerem nie można bo to jednokierunkowy wjazd z jezdni na tę drogę dla rowerów.

Można bezpiecznie wjechać w prawo i dalej albo skręcić w lewo albo w prawo.Można bezpiecznie wjechać w prawo i dalej albo skręcić w lewo albo w prawo.

A tak wyznaczono azyl na jezdni, aby kierowca nie jechał tuż przy krawężniku i zostawił miejsce dla rowerzystów.A tak wyznaczono azyl na jezdni, aby kierowca nie jechał tuż przy krawężniku i zostawił miejsce dla rowerzystów.

W tak widzi to kierowca samochodu - od razu wie, że może spodziewać się tu wyjeżdżających rowerzystów.W tak widzi to kierowca samochodu - od razu wie, że może spodziewać się tu wyjeżdżających rowerzystów.

Chyba nie ma wątpliwości którędy ma jechać rowerzysta, a którędy iść pieszy.Chyba nie ma wątpliwości którędy ma jechać rowerzysta, a którędy iść pieszy.

Zakończenie pasa ruchu dla rowerów oznakowywać można w taki sposób.Zakończenie pasa ruchu dla rowerów oznakowywać można w taki sposób.

W oddali pas ruchu dla rowerów, którzy przed skrzyżowaniem się kończy i jest oznakowany w taki oto sposób.W oddali pas ruchu dla rowerów, którzy przed skrzyżowaniem się kończy i jest oznakowany w taki oto sposób.

Nawierzchnia tego połączenia nie zachwyca, ale jest - z drogi dla rowerów na wyznaczony na jezdni pas ruchu dla rowerów.Nawierzchnia tego połączenia nie zachwyca, ale jest - z drogi dla rowerów na wyznaczony na jezdni pas ruchu dla rowerów.

Zadaszony parking dla rowerów pod jednym z biurowców. Śmieszy nieco zestawienie z tym znakiem ;)Zadaszony parking dla rowerów pod jednym z biurowców. Śmieszy nieco zestawienie z tym znakiem ;)

Zdarzaja się też niezłe buble - ten z inicjatywy lokalnych drogowców.Zdarzaja się też niezłe buble - ten z inicjatywy lokalnych drogowców.

Z każdej strony ten bubel wygląda równie śmiesznie.Z każdej strony ten bubel wygląda równie śmiesznie.

To chyba jedyne rondo rowerowe w Polsce. Ma wyhamowywać jadących z górki rowerzystów.To chyba jedyne rondo rowerowe w Polsce. Ma wyhamowywać jadących z górki rowerzystów.

To zwyczajny beton asfaltowy pomalowany na czerwono.To zwyczajny beton asfaltowy pomalowany na czerwono.

Parking rowerowy przy jednym z centrów handlowych.Parking rowerowy przy jednym z centrów handlowych.

Alejka parkowa nieopodal starego miasta. Można jechać rowerem, ale nie trzeba.Alejka parkowa nieopodal starego miasta. Można jechać rowerem, ale nie trzeba.

Ulica Kozia w Lublinie - ulica jednokierunkowa z kontraruchem rowerowym.Ulica Kozia w Lublinie - ulica jednokierunkowa z kontraruchem rowerowym.

W latach minionych budowano z kostki z dziwnymi wysokimi wyspami po środku.W latach minionych budowano z kostki z dziwnymi wysokimi wyspami po środku.

Ktoś miał fantazję tworząc taki przejazd dla rowerów.Ktoś miał fantazję tworząc taki przejazd dla rowerów.

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow