Wycieczki w 2015

Wycieczki rowerowe z przewodnikiem 2015

rowerowalodzSerdecznie zapraszamy na cykl wycieczek po Łodzi. Wycieczki rowerowe, z przewodnikiem. Uczestnictwo oczywiście bezpłatne 

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi będzie możliwe przeprowadzenie czterech różnych wycieczek rowerowych. Każda z nich będzie z naszym specjalnym nagłośnieniem, obstawą medyczną i gadżetami dla uczestników. Uczestnictwo oczywiście jest bezpłatne.

REGULAMIN UCZESTNICTWA (kliknij)

Rowerowe wycieczki po Łodzi z przewodnikiem część 4. Wycieczki odbędą się we wrześniu i październiku tego roku. Pierwsze dwie pozwolą Nam poznać dzielnice Łodzi w tym dokładnie Bałuty, których setną rocznicę przyłączenia do Łodzi świętujemy w tym roku. Trzecia wycieczka to Łódź komediowa czyli pojedziemy śladami Vabanku I i II, Nic śmiesznego. Ostatnia zaś wycieczka to podróż trasą projektu Mia100 kamienic. Wycieczki tradycyjnie będą startować w niedzielę z pasażu Schillera o godzinie 11:00.

Miejscem startu jest pasaż Schillera (ul. Piotrkowska 112). Startujemy o godzinie 11.

  • 13 września zapraszamy Was do wycieczki po dzielnicach Łodzi (m.in Stare Polesie)
  • 27 września wycieczka z okazji 100 rocznicy przyłączenia Bałut do Łodzi 
  • 4 października zabieramy Was w świat filmów komediowych kręconych w Łodzi 
  • 18 października gratka dla miłośników odremontowanych zabytkowych kamienic

Pierwsza wycieczka przybliży nam historię Polesia. Początki zabudowy obecnego Polesia sięgają 1824 r. gdy zakończono pierwszą regulację miasta Łodzi, granice jej sięgały na zachód do późniejszej ulicy Żeromskiego. Od ulicy Wólczańskiej (drogi która prowadziła do wsi Wólka) do ulicy Pańskiej (dzisiejsza ulica Żeromskiego) rozciągały się działki prządków lnu. Działki prządków, przylegające frontem do ul. Wólczańskiej, a ogrodami do ul. Żeromskiego, ciągnęły się od dzisiejszej ulicy Zamenhofa na południe, do obecnej ul. Wróblewskiego. Na północ od Ludwika Zamenhofa – za Wólczańską, były już tylko pola uprawne należące jeszcze do mieszczan Starego Miasta. Nazwa Polesie upowszechniła się po roku 1929, kiedy przy ulicy Srebrzyńskiej, na miejscu dawniej zalesionym, wybudowano osiedle mieszkaniowe im. Montwiłła-Mireckiego, potocznie nazwane właśnie Polesiem Konstantynowskim*. Więcej ciekawostek o tej pięknej dzielnicy na wycieczce, na którą serdecznie zapraszamy.
http://www.youtube.com/watch?v=iUopyF4VBm0

Druga nasza wycieka pojechała w stronę Bałut aby tym samym uczcić 100. rocznice przyłaczenia tej dzielnicy do Łodzi. 
http://www.youtube.com/watch?v=wocRx35rNzo

Trzecia nasza wycieczka będzie pod tytułem "Łódź komediowa". Jesteście ciekawi jakie kultowe polskie komedie były kręcone w naszym mieście?
http://www.youtube.com/watch?v=m3wEkW_GoC0

Czwarta i ostatnia w tym roku wycieczka z serii rowerowych wycieczek rowerowych z przewodnikiem po Łodzi. Po odwiedzinach dzielnic miasta oraz budynków znanych z kultowych polskich komedii, tym razem pojedziemy szlakiem odremontowanych łódzkich kamienic.
Mia100 Kamienic to najważniejszy projekt przywracające dawny blask Łodzi. Nasze miasto ma wyjątkową historię. Mia100 Kamienic to długoletni program w ramach którego do 2014 r. w stu łódzkich kamienicach rozpocznie się gruntowna rewitalizacja. Podczas naszej wycieczki postaramy się pokazać najbardziej spektakularne realizacje tego projektu.

 

Zadanie "Rowerowe wycieczki po Łodzi z przewodnikiem – część 4." jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi w ramach regrantingu.

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow