Wycieczki w 2014

Wycieczki rowerowe 2014

rowerowalodzSerdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę rowerowych wycieczek po Łodzi z przewodnikiem. Uczestnictwo w każdej z nich jest bezpłatne

Tej jesieni zapraszamy do zwiedzania Łodzi na dwóch kółkach. Wszystkie wycieczki odbywają się w dni wolne od pracy oraz startują o godz. 11 z pasażu Schillera (ul. Piotrkowska 112) w następujących terminach. Przewodnicy: Justyna Tomaszewska i Bartosz Mielniczek

LITZMANNSTADT GHETTO - 7 września 2014 r.
W 2014r. przypada 70. rocznica likwidacji Litzmannstadt Getto, 29 sierpnia 1944r. ze stacji Radegast odjechał ostatni transport do Auschwitz. W trakcie wycieczki zobaczymy najważniejsze dla historii getta miejsca - kasę chorych, Rynek Bałucki, obóz dla dzieci polskich, obóz cygański, stację Radegast, plac Kościelny. Wycieczkę zakończymy w parku Ocalałych.

Po zakończeniu wycieczki będzie możliwość wspólnego przejechania na Cmentarz Żydowski przy ul. Brackiej i dołączenia do projektu "Mosty" podczas którego porządkowane są nagrobki na Łódzkim Cmentarzu Żydowskim. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą rękawic do pracy. 
http://www.youtube.com/watch?v=rqi-vK2rGQw

ŁÓDŹ BAJKOWA - 5 października 2014 r.
Miś Uszatek, Pingwin Pik - Pok, Kot Filemon, Zaczarowany Ołówek i wielu innych bohaterów wytwórni filmów animowanych SEMAFOR ma w Łodzi swoje pomniki. Poznamy ich historie jadąc szlakiem Łódź Bajkowa. Na wycieczkę zapraszamy w szczególności najmłodszych rowerzystów.
http://www.youtube.com/watch?v=DaNwgx6aNpk

ARCHITEKTURA PRZEMYSŁOWA - 19 października 2014 r.
Wspaniałe dziedzictwo architektury przemysłowej Łodzi stanowi o niezwykłości naszego miasta. Zachwycające fabryki, które wyglądają jak średniowieczne fortece i są ikonami Ziemi Obiecanej, dzisiaj – po rewitalizacjach – funkcjonują jako hotele, biurowce, lofty, apartamentowce, siedziby banków, gmachy wyższych uczelni. Zapraszamy na rowerową wycieczkę szlakiem znakomitego architektonicznego dziedzictwa Łodzi przemysłowej.
http://www.youtube.com/watch?v=CsEURKguy0E

OD WOLNOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada 2014 r.
Łódź dzisiaj jest miastem wolności, w którym intensywnie obecna jest historia. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wyruszymy rowerami na wycieczkę szlakiem miejsc związanych z wielkimi Polakami, którym zawdzięczamy ten piękny dar – wolność. 
http://www.youtube.com/watch?v=mZunc5ffG38

 

Uczestnictwo w wycieczkach jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe piny, a najbardziej uważne osoby będą miały okazję wygrać nagrody książkowe w konkursach z wiedzy zdobytej podczas poszczególnych wycieczek.

Zadanie „Rowerowe wycieczki po Łodzi - cz.3” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. 
Przeczytaj regulamin wycieczek. Biorąc udział w wycieczkach poświadczasz zaznajomienie się z regulaminem.  

Podobne imprezy organizowaliśmy w latach minionych: 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow