Zapowiedzi utrudnień

Rowerem podczas budowy trasy W-Z

altNa specjalnej konferencji prasowej przedstawiono jak podczas remontu trasy W-Z będą mogli przemieszczać się rowerzyści i piesi

O organizację ruchu pieszych i rowerzystów dopytywaliśmy prezydenta już dwa tygodnie temu (zobacz video, w którym zadajemy prezydentowi to pytanie). Wówczas otrzymaliśmy zapewnienia, że niebawem zostanie przedstawiona organizacja ruchu dla cyklistów i piechurów. W końcu się doczekaliśmy!

- Te wytyczne stanowią nie tylko rodzaj udogodnienia na czas przeprowadzenia najtrudniejszej obecnie operacji drogowej w Łodzi, ale są również elementem nowej organizacji ruchu w mieście na przyszłość - powiedział wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień. Chodzi o zapewnienie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów w miejscach, w których były także do tej pory.


Na starcie budowy trasy W-Z mają być zachowane przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach al. Mickiewicza z ul. Wólczańską i al. Kościuszki oraz al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza i ul. Kilińskiego. Powinna być drożna również trasa rowerowa z Retkini na Widzew.

Na powyższej grafice (której większą wersję znajdziesz tutaj), nie widać skrzyżowań z ul. Gdańską i z ul. Żeromskiego. Ale otrzymaliśmy zapewnienie, że także tamte dwa przejazdy zostaną zachowane na czas remontu. Problem jednak pojawia się przy ciągłości ul. Piotrkowskiej. Okazuje się bowiem, że będą takie okresy podczas budowy, gdy na relacji północ-południe zostawione będzie jedynie naziemne przejście dla pieszych. 

http://www.youtube.com/watch?v=HwOiDFYa6Rw

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow