Rozpoczęcie modernizacji WZ

Rozpoczęcie modernizacji WZ

zditZDiT przekazał już teren pod inwestycję wykonawcy, który przebuduje drogę rowerową wzdłuż Trasy WZ. W pierwszej kolejności prace ruszą na odcinku od ul. Kopcińskiego do ul. Sienkiewicza. Już w przyszłym tygodniu rowerzyści powinni spodziewać się pierwszych utrudnień

Do wakacji planowana jest przebudowa kolejnego fragmentu - wzdłuż al. Bandurskiego i al. Mickiewicza na odcinku od ul. Krzemienieckiej do ul. Łąkowej. W tym roku w ramach osobnego zadania odnowiony zostanie także odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Piotrkowskiej. Pozostałe odcinki w większości zostały odnowione podczas niedawno zakończonej przebudowy Trasy WZ.
Droga rowerowa pokryta zostanie asfaltem. Sąsiadujące z nią chodniki także zostaną przebudowane, a do ich budowy wykonawca wykorzysta płytki betonowe o wymiarach 25x25 cm. Chodnik od asfaltu oddzielać będzie kostka granitowa.
Na wysokości ul. Wodnej droga rowerowa zostanie poszerzona kosztem skrajnego prawego pasa ruchu, który się tam pojawia. Poprawi to komfort podróżowania rowerzystów i pieszych.
Prace prowadzone będą tzw. metodą połówkową, by zachować możliwość przemieszczenia się pieszym i rowerzystom. Miejscami wyznaczane będą objazdy. Rowerzystów chcących uniknąć utrudnień zachęcamy w miarę możliwości do korzystania z równoległych ulic - Fabrycznej, Nawrot.

{teskt:ZDiT}

Zobacz projekt jaki będzie realizowany (klknij) 

TvToya "DROGA ROWEROWA WZDŁUŻ TRASY W-Z DO PRZEBUDOWY"

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow