Objazd rowerowy

Tymczasowe pasy przed W-Z

altTego jeszcze w Polsce nie było - tymczasowe pasy ruchu umożliwiające rowerzystom przejechanie skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z trasa W-Z

Dzisiaj pojawiły się pasy ruchu dla rowerów po południowej stronie skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z modernizowaną trasa W-Z. Według zapewnień wykonawcy, całość objazdu ma być ukończona do jutra (20 listopada).


Pierwszy poinformował o tym goszczący w naszym mieście wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki, który stwierdził w wywiadzie dla Radio Łódź: "jeśli pamięć mnie nie myli, a mam ją dobrą, jest to pierwszy przypadek w Polsce zastosowania tymczasowych pasów ruchu w celu objazdu dla rowerzystów"

Pasy są dwa - zarówno dla poruszających się w jednym jak i w drugim kierunku. Dla tych jadących na południe (w kierunku placu Niepodległości) jazda będzie dość intuicyjna, bo przy prawej krawędzi jezdni. Trochę mniej oczywisty jest przejazd dla jadących w stronę przeciwną (w kierunku placu Wolności), gdyż trzeba będzie skorzystać z pasa usytuowanego po lewej krawędzi jedni (tak jakbyśmy chcieli jechać pasem do skrętu w lewo).

Bo faktycznie to będzie swoistego rodzaju skręt w lewo - dojazd do przejazdu rowerowego utworzonego tuż przed tarczą skrzyżowania (nad dotychczasowym przejściem podziemnym) i jazda dalej po utworzonym ciągu pieszo-rowerowym na dotychczasowym chodniku. W ten sposób będzie można się dostać aż do skrzyżowania al. Mickiewicza z al. Kościuszki. 

Obok nowego przejazdu utworzono także przejście dla pieszych (zamiast likwidowanego przejścia podziemnego)

Przypominamy - pas ruchu dla rowerów jest miejscem po którym można poruszać się w jedną stronę! 

Objazdu doczekała się także park maszyn, ustawiona po północnej stronie skrzyżowania Piotrkowskiej i Piłsudskiego. 

Nie jest to mistrzostwo gracji 

Ale w końcu doczekaliśmy się przejazdu przez samą Piotrkowską 

Uważajcie na pieszych! Niestety, pozostawiono nam bardzo mało miejsca (wszak, nie można było zająć kilku miejsc parkingowych)

AKTUALIZACJA
20 listopada 2013


{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow