Stawy Stefańskiego

Stawy Stefańskiego

naprawmytoplTrwa modernizacja okolic Stawów Stefańskiego na łódzkiej Rudzie. W ramach inwestycji pojawią się także drogi dla rowerów

Jakiś czas temu MOSiR ogłosił przetarg „Wykonanie ciągów pieszo-jezdnych w ramach zadania pn. modernizacja obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Stawy Stefańskiego w ramach zadnia pod nazwą "odmulenie zbiornika wodnego Stawy Jana i uporządkowanie terenu wokół niego” na wykonanie ciągów pieszo-rowerowych wokół dwóch zbiorników wodnych w Łodzi, o jednej części tego zadania pisaliśmy jakiś czas temu.

Prezentujemy pierwszą część zadania - czyli wykonanie ciągów pieszojezdnych wokół Stawów Stefańskiego. Zgodnie z zapisami w przetargu termin realizacji tego zadania wyznaczony był na 28.11.2014, a kryterium wyboru była najniższa cena. Niestety, przetarg ten nie został rozstrzygnięty, bo oferenci przedstawili zbyt wysokie ceny. Dowiedzieliśmy się od MOSiRu, że przetarg na to zadanie został wstrzymany, bo nie było możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na jego realizację, a dodatkowo pieniądze wcześniej zablokowane na ten cel wróciły do budżetu miasta. Kilka tygodni później okazało się, że przetarg ponownie został ogłoszony i tym razem został rozstrzygnięty.

Możemy przyjrzeć się warunkom przetargu i zapisom w SIWZie
Ciągi rowerowe będą miały szerokość 2m, a ciągi piesze 3 m. W miejscach, gdzie będzie to możliwe ciągi piesze będą separowane od rowerowych pasem bezpieczeństwa o szerokości min 1 m. Dodatkowo mają być postawione stojaki w liczbie 10 sztuk w pobliżu wejścia do Wakeparku. (co ciekawe stojaki według opisu będą wyglądać tak: „z rur stalowych z pochwytem drewnianym”)

Opis właściwości stojaków

Drogi rowerowe będą miały długość ok 2150 m plus ok 150 m ciągu pieszo-rowerowego.

Cieszymy się, że projekt doczeka się realizacji bo Stawy Stefańskiego odzyskują swój blask i z roku na rok przyciągają co raz więcej ludzi. Wybudowanie ścieżek rowerowych jeszcze bardziej uatrakcyjni te zielone tereny w południowej części naszego miasta.
Poniżej fotorelacja z 23.11.2014: 

 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow