Rojna także rowerowa

Rojna także rowerowa

altNiebawem rozpocznie się oczekiwany remont ul. Rojnej. Na jednej z głównych ulic Teofilowa pojawią się także jednokierunkowe drogi rowerowe po obu stronach ulicy

W ramach prac ul. Rojna zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Szczecińskiej do ul. Traktorowe. Całość prac podzielono na cztery etapy. Pierwszy będzie obejmował rozbudowę ul. Szczecińskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Rojną wraz z pętlą autobusową) i odcinek ul. Rojnej (od ul. Szczecińskiej do ul. Jasne Błonia i od ul. Jasne Błonia do ul. Rydzowej) oraz remont ul. Grabieniec i ul. Lnianej. Etap drugi zakłada rozbudowę ul. Rojnej na odcinku od ul. Rydzowej do ul. Kaczeńcowej. Trzeci to przebudowa ul. Traktorowej wraz z rondem, a czwarty obejmuje dalsze prace na ul. Rojnej (na odcinku od ul. Kaczeńcowej do ul. Traktorowej). Całość prac ma się zakończyć do końca października 2014 roku. 

Zostanie przebudowany cały układ komunikacyjny, powstaną nowe zatoki, przebudowana zostanie pętla autobusowa przy skrzyżowaniu z ul. Szczecińską, przy skrzyżowaniu z ul. Traktorową pojawi się rondo turbinowe, a 2 małe ronda powstaną na skrzyżowaniach z ul. Rydzową i ul. Kaczeńcową, powstanie także 120 nowych miejsc parkingowych dla samochodów. 

Na całej długości ulicy pojawią się drogi rowerowe
Cały przebieg drogi rowerowej kolorem żółtym naniesiony jest na naszą mapę (www.RowerowaLodz.pl/mapa). Od skrzyżowania z ul. Szczecińską w kierunku wschodnim przebiegać się dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy. Dodatkowo droga rowerowa będzie umożliwiała swobodny wyjazd w ul. Szczecińską w kierunku północnym. 


Natomiast na wysokości ul. Telewizyjnej będzie pierwszy przejazd rowerowy, od którego dalszy bieg drogi rowerowej będzie po obu stronach jezdni (po każdej rowerówka ma być jednokierunkowa!). Kolejne przejazdy dopiero na skrzyżowaniu z ul. Wici. Wszystkie wcześniejsze przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach z uliczkami podrzędnymi mają mieć zachowaną ciągłość nawierzchni i wysokości. Cieszymy się, że nasze sugestie także w tej kwestii zostały uwzględnione przez urzędników ZDiT.
Niespodzianką może być nowe skrzyżowanie z ulicą Rydzową - pojawi się tam rondo. Podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Kaczeńcową. 

Na ostatnim etapie modernizowanej ul. Rojnej na skrzyżowaniu z ul. Traktorową pojawi się rondo turbinowe. 

Zjazd z niego w ulicę Traktorową umożliwiać mają odcinki drogi rowerowej (dwukierunkowej). 90 metrów na północ (w kierunku Aleksandrowskiej) oraz 190 metrowy odcinek drogi rowerowej dochodzącej prawie do skrzyżowania z ul. Klaretyńską. 
Będzie możliwy także zjazd w kierunku wschodnim, dzięki czemu będzie można przedostać się pomiędzy blokami do ul. 
Denhoff-Czarnockiego, dalej Łanową i Bielicową do wybudowanej już drogi rowerowej wzdłuż Aleksandrowskiej i Limanowskiego do centrum

{hb}
{grafiki:ZDiT}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow