Kusocińskiego

Rowerowa ul. Kusocińskiego

altMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców ul. Kusocińskiego. Będziecie mogli po drodze rowerowej pojechać rowerem do swoich sąsiadów

Wraz z trwającym remontem ulicy Kusocińskiego na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej a ul. Popiełuszki powstaje droga rowerowa. Dowiedzieliśmy się o trwającym tworzeniu nowej rowerówki od mieszkańców, którzy zadawali nam pytania: "czy tam się coś buduje dla rowerów?". 
Cała ta sytuacja jest realizacją obietnic wiceprezydenta Radosława Stępnia i dyrektora ZDiT Grzegorza Nity - że przy każdej inwestycji drogowej będzie tworzona droga rowerowa. 
Dzięki tej realizacji, mieszkańcy ulicy Kusocińskiego, a zwłaszcza bloków pod numerami 80, 82, 84, 88, 90, 94, 104, 110, 118, 120, 142, 150, 158, będą mogli rowerem pojechać do swoich sąsiadów i do pobliskiego supersamu. 

Przez specyficzny łuk nowej drogi rowerowej z Kusocińskiego skręcającej na południe w ul. Armii Krajowej, niemożliwością będzie jazda rowerem prosto do centrum ulicą Kusocińskiego. Więc jedyną korzyścią dla okolicznych mieszkańców będzie to, że będą mieli gdzie szkolić dzieci z jazdy rowerem ewentualnie popróbować sił na rolkach na równej asfaltowej nawierzchni. 

Liczący w sumie 1230 metrów odcinek drogi rowerowej, która ma mieć na całej długości 2 metry szerokości i która ma być wykonana z asfaltu, niestety oderwany jest od całego systemu dróg rowerowych w Łodzi. Nie ma na tę nową drogę ani wjazdu, ani zjazdu - z obu stron jest tylko chodnik. Ponieważ całość jest robiona na zasadzie remontu ulicy, więc nie ma tez żadnego projektu inwestorskiego, nie było tez żadnych konsultacji społecznych tej drogi rowerowej. Tak więc nawet nie wiemy, jaki ma być końcowy efekt (poza zwiększeniem statystyk długości dróg rowerowych w Łodzi). Martwią się też okoliczni mieszkańcy, którym pod tę nową drogę rowerową zabrano miejsca parkingowe dla samochodów. 

Co autor miał na myśli? Dlaczego takim malowaniem zachęca się rowerzystów do jazdy po przejściach dla pieszych? WIĘCEJ (kliknij) 

Dlaczego nie utworzono tutaj przejazdu rowerowego? 
alt

ZOBACZ WIĘCEJ FOTO z 8 sierpnia 2013 - droga gotowa... 

26 września 2013 - powstał przejazd rowerowy! 

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow