Aktualności

Skrzyżowania dla rowerzystów!

altNareszcie! ZDiT podpisał z firmą Strabag umowę na wykonanie 21 skrzyżowań w Łodzi oraz na wybudowanie drogi rowerowej łączącej skrzyżowanie marszałków z rondem Broniewskiego. Plac budowy zostanie przekazany w ciągu 7 dni

Dzisiaj mija równo 5 miesięcy od ogłoszenia przez ZDiT przetargu (kliknij) na dostosowanie skrzyżowań do potrzeb rowerzystów. Niestety, do tamtego przetargu nie zgłosiła się żadna firma, więc ZDiT postanowił dołączyć te skrzyżowania do przetargu na drogę rowerową wzdłuż al. Rydza-Śmigłego. Tym razem na liście skrzyżowań do modernizacji nie znalazło się skrzyżowanie al. Kościuszki i al. Mickiewicza, gdyż to skrzyżowanie i tak będzie modernizowane w ramach przebudowy trasy W-Z. Nie ma też przejazdu rowerowego przez ul. Warszawską w ciągu drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej - prawdopodobnie zrezygnowano z tego przejazdu, z uwagi na planowaną modernizację całego ronda Powstańców 1863 roku. Szkoda, bo wymagałoby to jedynie wymalowania przejazdu łączącego dwa fragmenty istniejącej drogi rowerowej. 

Ogłoszenie tego przetargu nastąpiło w połowie czerwca 2013. Pod koniec lipca okazało się, że jedyną firmą, którzy przystąpiła do przetargu i spełniła warunku, jest Strabag

Podpisano umowę, która zobowiązuje zamawiającego (ZDiT) do przekazania terenu wykonawcy w ciągu najbliższych 7 dni. Wykonawca (Strabag) ma na wykonanie prac odpowiednio: 

Galeria planów skrzyżowań, które zostaną poddane modernizacji (kliknij)

Oznacza to, że najdalej za 77 dni (12 listopada) pojedziemy skrzyżowaniami (zobacz dokładnie które) na których konieczna była modyfikacja sygnalizacji świetlnej: 
 

A najdalej za 57 dni (22 października) pojedziemy po skrzyżowaniach (zobacz dokładnie które), na których nie było konieczności modyfikowania sygnalizacji świetlnej: 

Nowość
Modernizacje tych skrzyżowań przyniosą Łodzi kilka nowinkę, której dotychczas w naszym mieście nie mieliśmy okazji uświadczyć. 
Na skrzyżowaniach przez które przejeżdża tramwaj, torowiska zostaną wyposażone w specjalne płyty, dzięki którym przejazd rowerem (lub wózkiem) będzie bardziej komfortowy. Takie rozwiązania widywaliśmy dotychczas jedynie w Gdańsku i we Wrocławiu:

 

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow