Aktualności

Przybyszewskiego w budowie

altJezdnie ul. Przybyszewskiego zostały już oddane do użytku. Tramwaje mają tam ruszyć od pierwszego września... piesi i rowerzyści kiedy?

Odwiedziliśmy plac budowy drogi rowerowej w ul. Przybyszewskiego. Projekt (kliknij po szczegóły) sięgający 2010 roku zakładał, że droga rowerowa powstanie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Tatrzańską a Grota-Roweckiego. Jak się okazuje, projekt jedno a wykonanie drugie. Ponieważ realizacją objęto doprowadzenie drogi rowerowej do skrzyżowania z al. Śmigłego-Rydza (gdzie od kilku lat czekał nieczynny przejazd rowerowy), a także poprowadzenie drogi rowerowej bardziej na wschód mniej więcej na wysokość ul. Morcinka. Dalej postanowiono drogę rowerową włączyć w stary ślad ul. Przybyszewskiego. 

Pełna fotorelacja na Google+ (kliknij).

Na trasie można dostrzec kilka ciekawych rzeczy. Rozpoczynamy od skrzyżowania z al. Rydza-Śmigłego

Dlaczego pieszym pozostawiono tak mało miejsca, a drogę rowerową wciśnięto w miejsce chodnika? Bo musi być miejsce na trzy pasy ruchu, z czego jeden służący jedynie do prawoskrętu w ul. Tatrzańską 

Efektem jest to kuriozalne skrzyżowanie. Wprost pod wyjścia ze sklepów, przy przejściu dla pieszych, wciśnięto drogę rowerową. 

Tuż za przejazdem z ul. Tatrzańską mamy kolejny kwiat geniuszu projektanta: zakrętaski-wywijaskki. Napotkani rowerzyści pokazują to czego nie wiedzą projektanci - podczas skrętu rower potrzebuje więcej miejsca

Kolejny fragment i kolejny kwiatek: droga rowerowa poprowadzona krawężnik przy jezdni. Widoczność rowerzysty na krótkim odcinku świetna, ale gdzie są separatory uniemożliwiające przerobienie tej drogi rowerowej na miejsca postojowe klientów pobliskiej siłowni i marketu? 

I na koniec najlepsze! Na samym końcu, jako podjazd do jakiegoś garażu, wyłożone granitem coś w poprzek drogi rowerowej

Kuriozalne jest to o tyle, że do pobliskiego sklepu (widoczny na górnej fotografii tam gdzie spaceruje rodzina), wjazd jest już wykonany z... 

Na tej drodze rowerowej jest jeszcze jeden tak wykonany podjazd z granitu. Ten chyba bije na głowę poprzedni, gdyż prowadzi do... tego. 

Zachodzimy w głowę, co podpowiedziało projektantowi takie rozwiązanie! 

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow