Aktualności

Masa Krytyczna z harcerzami

alt

Ostatni piątek lutego to oczywiście rowerowa Masa Krytyczna. Jednak tym razem wśród rowerzystów będzie wielu harcerzy, a to z okazji rocznicy urodzin założyciela skautingu. Skąd pomysł na Masę? Odpowiada pomysłodawca

Okazało się, że wśród rowerzystów jeżdżących na Masy Krytyczne grupa osób to właśnie harcerze. Stwierdziliśmy więc, że fajnie byłoby zorganizować Harcerską Masę Krytyczną, jednakże nie było ku temu odpowiedniej okazji, aż do 22 lutego, czyli ostatniego piątku miesiąca oraz dnia ważnego dla harcerzy, czyli Dnia Myśli Braterskiej - opowiada pomysłodawca Norbert Gawroński.

Chciał także, aby wszyscy łódzcy harcerze mogli go spędzić wspólnie w duchu braterstwa w sposób inny niż zwykle kojarzony z obchodami świąt wszelkiego typu. Oprócz tego pomysłodawcy chcieli pokazać, że organizacje harcerskie w Polsce mają się dobrze i żyją, że są otwarte na różne pomysły oraz aktywnie włączają się życie społeczne miasta.

Z tego co zauważył Norbert, wielu harcerzy jeździ na rowerach do szkół lub pracy, więc czemu by nie połączyć jazdy na rowerze ze świętowaniem harcerskiego święta, a przy okazji nawiązać nowe znajomości z osobami z różnych środowisk oraz obalić mit, że harcerze to ludzie, którzy tylko zamartwiają się historią i siedzą zamknięci w swoich harcówkach. Ponad to jest to świetna okazja by udowodnić także sobie, że rower to całoroczny pojazd.

Norbert Gawroński jest wśród służby porządkowej Łódzkiej Masy Krytycznej, w związku z tym został wyznaczony do współorganizacji przejazdu. Napisał do hm. Sebastiana Grochali (Naczelnika Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej) z pytaniem czy ta organizacja nie chce współtworzyć przejazdu. Odpowiedź oczywiście była pozytywna, a phm. Jakub Frączek, drużynowy 13 Łódzkiej Drużyny Wędrowniczej "Piąty element", zorganizował wsparcie Chorągwi Łódzkiej ZHPPo pewnym czasie spotkaliśmy się, aby ustalić szczegóły przejazdu. Zadania zostały rozdzielone, a efekty można będzie obejrzeć w piątek - zapowiada Norbert.

Na Masę zapraszają wspólnie! 

 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow