Aktualności

Nowe pasy w ul. Kilińskiego

altWczoraj wieczorem na ul. Kilińskiego pojawiły się nowe pasy rowerowe. Sam fakt pojawienia może cieszyć, dziwi jednak że jeden z pasów jest dość krótki

Pasy pojawiły się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wigury a Tylną. Przy czym jedynie pas po wschodniej stronie jest na całej długości (380 metrów), gdyż zachodni pas (210 metrów) kończy się już na wysokości skrzyżowania z ul. Abramowskiego. 

W połowie sierpnia informowaliśmy o niezrozumiałej decyzji Zarządu Dróg i Transportu. ZDiT wpadł wówczas na pomysł przerwania ciągłości pasa ze względu na lokalizację biura poselskiego Johna Godsona. Było to o tyle dziwne i trudne do zrozumienia, że wielokrotnie poseł będąc jeszcze radnym Rady Miejskiej popierał rozwój ruchu rowerowego w Łodzi. Jako poseł jest już drugą kadencję członkiem Parlamentarnej grupy rowerowej! Poseł kiedy dowiedział się o tej argumentacji nie krył zdziwienia - Pierwszy raz słyszę takie uzasadnienie co dla mnie jest niezrozumiałe. Zaraz skieruje zapytanie do Zarządu Dróg w tej sprawie. Popieram wydzielenie trasy rowerowej na ul. Kilińskiego. Następnego dnia poseł wysłał pismo do dyrektora ZDiTu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. 

Jak się jednak okazuje, pas rowerowy na wysokości biura poselskiego powstał jedynie po stronie wschodniej. Mimo, iż także po stronie zachodniej jest wystarczająco dużo miejsca, pas nie został tam wyznaczony. Nie pokuszono się nawet, aby pas rowerowy przekraczał skrzyżowanie z ul. Abramowskiego. 

Pasy w ul. Kilińskiego mają łączną długość 590 metrów. Dodając do tego 580 metrów pasów w ul. Żeligowskiego, pasy w ul. Lutomierskiej łącznej długości 680 metrów, fragment 16 metrów przez skrzyżowanie ul. Piotrkowskiej i al. Piłsudskiego oraz dwa kontrapasy w ul. Wólczańskiej (230 metrów) i w ul. POW (220 metrów) daje nam w sumie 2316 metrów pasów dla rowerów w Łodzi.

Dziś lub najdalej jutro pojawią się kolejne pasy rowerowe, tym razem na ul. Sterlinga pomiędzy ul. Jaracza a Pomorską. 


alt

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow